Na co dzień na różne sposoby pielęgnujemy swoje ciało. Non stop nasza skóra może być narażona na czynniki szkodliwe takie jak woda (np. mycie naczyń, pranie ręczne),  wiatr, mróz, słońce te czynniki mogą wpływać na wysychanie naszej skóry. Sucha skóra nie tylko nie ładnie wygląda ale i może boleć czy powodować świąd. Są dwie rzeczy które należy robić by zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie: po pierwsze pic wodę, zaleca się od 1,5-2 litrów dziennie. Drugą równie ważną rzeczą jest używanie odpowiednich kosmetyków.

Kto i kiedy powinien używać balsamów do ciała?

Jak dbać o skórę? dermokosmetyki balsamyOdpowiedz na to pytanie nie zaskakuje, bo robić to mogą a nawet powinni wszyscy. Dermokosmetyki balsamy są dostępne w różnych wariantach i od wielu producentów (np. https://sklep.cosmedica.pl/pol_m_Dermokosmetyki_Cialo_Balsamy-kremy-masla-220.html). Dermokosmetyki są lepszej jakości niż popularne mleczka do ciała i tego typu produkty. I o ile najczęściej nie wyróżnia się w nich podziału na płeć to obowiązuje podział wiekowy. Zatem można kupić produkty dla dzieci, z podziałem na niemowlęta i noworodki, a także starsze dzieci. Są tez produkty dla młodych dorosłych, i osób starszych. Po co te podziały? Cóż skóra w zależności od wieku się zmienia, a dokładniej mówiąc jej właściwości np. ilość kolagenu, zdolność do szybkiej samonaprawy.  A kiedy używać dermokosmetyków? Jeśli mamy do czynienia z osobą zdrową wystarczy po kąpieli, oraz przed i po długim przebywaniu na słońcu (np. pobyt na plaży). Zaś osobą które chorują na różne dolegliwości skórne (np. łuszczyca, AZS) powinny używać specjalistycznych preparatów rak często jak mają możliwość może to być nawet 5-6 razy dziennie.

Skład kosmetyków do pielęgnacji

Każda firma produkująca kosmetyki ma swoją unikalną formułę. Zatem każdy produkt rożni się składem, chociaż wszystkie mają te same cele- nawilżać i chronić skórę. Na półkach w drogeriach czy też aptekach jest mnóstwo produktów  do wyboru. Zaglądając do internetowych drogerii można uch znaleźć jeszcze więcej. Zatem warto spojrzeć zawsze na skład, czy nie ma tam składników które mogą podrażniać skórę lub takich na które ta dana osoba jest uczulona. Opakowania często kuszą unikalnym wyglądem, barwami które przyciągają uwagę, jeśli jednak kupuje się produkty lecznicze, czy dla noworodków warto wziąć pod uwagę również inne aspekty. Chodzi o to przecież by produkt był bezpieczny.

Wskazówka dla alergików (i nie tylko) jeśli używamy po raz pierwszy jakieś dermokosmetyki balsamy należy pamiętać by nie smarować całego ciała za pierwszym razem a tylko niewielki fragment, najlepiej w niewidocznym miejscu. Jeśli mówimy o produktach do twarzy takim punktem może być skóra za uchem, natomiast na ciele np ramie lub obojczyk.