Okulary w ostatnich latach stały się ciekawym dodatkiem do garderoby. Jeszcze do niedawna wiele osób próbowało ukryć swoją wadę wzroku, decydując się na soczewki kontaktowe. Dziś bez problemu można dobrać oprawki do kształtu twarzy i wybierać spośród tysięcy dostępnych modeli. Dzięki temu okulary korekcyjne damskie stały się sposobem na podkreślenie swojej osobowości i wyróżnienie się z tłumu. Niezależnie do tego, jakiego wyboru dokonamy, dobrze zdecydować się na trwałą i solidną parę okularów, która będzie służyła nam przez lata.

Na co zwrócić uwagę?

Gdy chcemy, by okulary towarzyszyły nam dłużej niż przez jeden sezon, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Jednym z nich jest ich kształt – najlepiej, gdy okulary są dopasowane do naszej twarzy. Osoby, które mają małą i delikatną twarz, nie będą dobrze wyglądały w dużych oprawkach, z kolei zbyt małe oprawki mogą optycznie powiększyć szeroką twarz. Przed zakupem warto przyjrzeć się swojej twarzy, przymierzyć kilka modeli bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dzięki temu zakupione okulary szybko nam się nie znudzą i zawsze będziemy dobrze się w nich czuć.
Kolejny ważny aspekt to nasz indywidualny styl. Dobrze, gdy okulary korekcyjne damskie pasują do naszego sposobu ubierania się. Osoby, które wciąż eksperymentują, szukając swojego określonego stylu, będą miały utrudnione zadanie. Warto szukać takich oprawek, które podkreślą naszą osobowość, a jednocześnie będą na tyle atrakcyjne, że nie odłożymy ich od razu na półkę.
Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na materiał i wykonanie. Dobrym pomysłem jest porównanie produktów różnych producentów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oprawki – dobrze, gdy są wygodne i solidne. Jeżeli odkształcają się w dłoni, świadczy to o ich słabej trwałości. Przed ostatecznym zakupem warto dokładnie przyjrzeć się okularom, zwracając uwagę na jakość ich wykonania, dopasowanie szkieł oraz przeanalizować czy nie noszą żadnych uszkodzeń bądź zarysowań.

Co warto wiedzieć przed zakupem okularów?Dobór oprawek do kształtu twarzy

Wybór właściwych okularów korekcyjnych nie jest łatwym zadaniem. Jest to taki element garderoby, który nosimy każdego dnia, więc muszą one prezentować się atrakcyjnie. Specjaliści mówią o tym, że dobrze jest, gdy kształt oprawek dopasowany jest to kształtu twarzy. I tak osoby o twarzy owalnej mają największe pole do popisu, gdyż większość oprawek będzie wyglądała dobrze. Do twarzy o kwadratowym obrysie pasować będą oprawki okrągłe, a do okrągłej polecane są tzw. kocie lub kwadratowe oprawki. Okulary korekcyjne damskie można znaleźć w wielu odważnych kolorach, które będą mogły podkreślić naszą indywidualność.