W przypadku zwiększonej aktywności fizycznej temperatura ciała wzrasta i ciało zaczyna się przegrzewać. Naturalna temperatura ciała mieści się w zakresie od około 36 do 37 ° C. Dlatego ciało reaguje na przegrzanie przez pocenie się i stara się ochłodzić. Z pewnością znasz niewygodne uczucie, kiedy masz na sobie spocone ubrania - jest zimno, potrzeba im dużo czasu na wyschnięcie, a ty masz dość…

Bielizna funkcjonalna reguluje temperaturę ciała

Funkcjonalna ciepła bielizna damska ze specjalnie przygotowanych mikrofibrów jest najlepszym wyborem do bezpośredniego kontaktu ze skórą. W przeciwieństwie do bawełny i innych dysfunkcyjnych tkanin, nie wchłania wody, tj. ani pot, ani odwrotnie, przez co bardzo szybko prowadzi wilgoć ze skóry do innych funkcjonalnych warstw. Pomaga ustabilizować temperaturę ciała i oszczędzać energię.

 Bielizna termiczna nie jest zimna

Zdolność nie absorbowania potu przynosi kolejną niezbędną cechę - bielizna termiczna nie sprawi, że będzie ci zimno. Utrzyma swoje funkcje i odprowadza pot, ale nadal czujesz maksymalny komfort. Pożegnaj się z irytującym dreszczem - ciepła bielizna damska termiczna pomoże Ci zachować ciepło i suchość.

Funkcjonalne koszule i spodnie szybko wysychają

Szybkoschnąca zdolność bielizny jest również bardzo praktyczna. Wyobraź sobie, jak długo zajmie wysuszenie bawełnianej koszuli, kiedy złapie cię deszcz. W niesprzyjających warunkach suszenie może trwać cały dzień. Na szczęście, bielizna termiczna nie przynosi takich problemów. Jest w stanie funkcjonować w pełni wkrótce po zmoczeniu.

Korzystaj z swobody poruszania się z racji bielizny termicznej

Bielizna jest przeznaczona do całkowitego przylegania do ciała i stała się de facto twoją drugą skórą. Umożliwia całkowicie swobodny i naturalny ruch. Ważną zaletą jest jej przywieranie do skóry. Jeśli nie przylega do skóry, pogorszy to jej zdolność termoregulacyjną. ciepła bielizna damska

Nic nie jest lepsze niż płaskie szwy

Szwy płaskie są logicznym wynikiem ścisłej przyczepności bielizny do skóry. Aby nie drażnić skóry, użyj płaskich szwów, których nie czujesz wcale podczas noszenia bielizny, podczas gdy są one całkowicie niezawodne i trwałe.

Materiał funkcjonalny = niska waga

Inną bardzo przydatną cechą jest niska waga bielizny funkcjonalnej. To nie ma żadnego znacznego obciążenia dla użytkownika. Nawet po zmoczeniu ciepła bielizna damska jest bardzo lekka,  nie zauważysz nawet lekkiego wzrostu ciężaru. Wszechstronność i zmienność przede wszystkim – to właśnie na pewno też ci da taka funkcjonalna bielizna!