Lato już dawno stało się tylko wspomnieniem, a za naszymi oknami zapanowały niskie temperatury. Jednak niezbyt sprzyjająca jesienna aura nie jest powodem do tego, aby zacząć ubierać się w workowate ubrania bez wyrazu. W trakcie chłodów również możemy prezentować się modnie i stylowo. Wystarczy tylko rozważnie dobierać kolory, fasony i umiejętnie włączać dodatki.

Drogi szal od światowego projektanta, tanie kozaki damskie, czy płaszczyk z secondhandu? Cena naszych ubrań wcale nie ma takiego znaczenia. Dużo ważniejsze jest prawidłowe zestawianie ze sobą kolorów, faktur, wzorów i materiałów. Trzy wyznaczniki, które determinują dobry styl to prosta linia, zestawienie kolorów i eleganckie dodatki. Podpowiemy jak ubrać się na co dzień, do pracy, spotkanie biznesowe, jak połączyć tanie kozaki damskie z modną spódniczką.

Na co dzień

Propozycją od stylistów na jesienne dni jest granatowa sukienka z dzianiny, którą można połączyć z wysokimi, czarnymi kozakami i karmelowym płaszczykiem. Granat i czerń to nudne kolory? Nic bardziej mylnego, ponieważ te dwie barwy świetnie ze sobą współgrają. Stylizacja oparta na tych kolorach wygląda bardzo profesjonalnie i stylowo. Sukienka wykonana z dzianiny jest kompromisem pomiędzy sztywną elegancją a wygodą. Dodatkowo to bardzo ciepła i komfortowa opcja na jesienne dni.

Kardigan

Niektóre zawody wymagają noszenia bardziej formalnego stroju. Marynarkę można zastąpić tutaj długim kardiganem w kolorze eleganckiej szarości. Do tego pasują ciemne spodnie z tkaniny. Ciepły kardigan przyjemnie otuli nas w chłodny dzień, a całość będzie dawała wrażenie klasycznej elegancji.

Plisowana spódnica

Plisowane spódniczki świetnie sprawdzą się jako element formalnego stroju. Klasyczny brąz w połączeniu z ciemną zielenią sprawdzą się np. w trakcie spotkania biznesowego. Plisowana spódnica pasuje do niemal każdej sylwetki, ponieważ skutecznie ukrywa dodatkowe kilogramy. Do tego zestawu polecamy również tanie kozaki damskie sięgające do kolan.