Co sezon wybiegi zarówno światowych domów mody jak i tych rodzimych przynoszą nam świeże i nowoczesne inspiracje modowe. Czasem jest to zwrot o 180 stopni w porównaniu do poprzednich kolekcji, czasem to sentymentalny powrót do mody minionych lat.

Na zimową aurę

W tym sezonie zimowym nie musimy obawiać się, że podążając za najnowszymi trendami będziemy po prostu marznąć. Nadal na tapecie pozostają kurtki pilotki, skórzane i podszyte sztucznym futerkiem nie pozwolą nam zmarznąć w największe chłody. Lansowane przez takie domy mody jak Chloe czy Louis Vuitton pozostają, podobnie jak w ubiegłym roku, must have zimowej szafy. Dla kobiet, którym ta stylistyka nie pasuje, pozostają dwie inne propozycje największych projektantów mody : puchówka lub płaszcz w formie peleryny. Od dwóch lat puchówka podbija serca kobiet na całym świecie - kiedyś uważana za niemodne rozwiązanie na duże mrozy, teraz święci triumfy na salonach. Pamiętać trzeba jednak, że te najmodniejsze to fasony oversizowe, sięgające do kolan, choć i nie brakuje fasonów w stylu maxi - można zainspirować się chociażby kolekcjami Chanel czy Alexandra McQueena. Ostatnią propozycją okryć zimowych jest płasz w dosyć nietypowej formie - rozkloszowany fason z otworami na ręce, coś co zapewne najprędzej nazwalibyśmy peleryną. Takie propozycje można znaleźć  u Alexandra McQueena czy Gambattisty Valli.

Plisy i cekiny

Wydawać by się mogło, że plisowane spódnice to zamierzchły styl lat 90. Nic bardziej mylnego, jakiś czas temu ta forma wróciła do łask i nadal pozostaje na topie. Najmodniejszym modelem spódnicy na tegoroczny sezon zimowy jest właśnie plisowana spódnica midi lub maxi połączona z przytulną górą - wełnianym swetrem lub golfem, futerkiem lub kurtką pilotką. Takie połączenia znajdziemy na wybiegach Balanciagi i u Luisa Vuittona. Jeśli nie zdecydujemy się na plisy, warto pomyśleć o cekinach, które od jakiegoś już czasu pozostają obowiązkowym must have każdej szafy. Warto zajrzeć do Zary by obejrzeć ich najnowszą propozycję cekinowej spódnicy na święta.

Golfy i swetry

Golf czy przytulny, mięciutki sweterek to must have a raczej basic każdej kobiety. Można je dowolnie zestawiać ze spódnicami i spodniami, modnymi w danym sezonie. Dodatkowo w tym roku lansowany jest przez domy mody więc w sklepach można znaleźć mnogość wzorów i kolorów. Dlatego też to najlepszy moment na jego zakup.