Nasz wizerunek wiele mówi o nas samych oraz naszych zainteresowaniach. Często idąc na ważne spotkanie lub uczestnicząc w istotnym dla nas wydarzeniu ubieramy eleganckie oraz szykowne ubrania. Panie często wybierają piękne suknie oraz dodatki. Co jednak zrobić zimą, gdy temperatura jest niska i warunki atmosferyczne nie sprzyjają wyjątkowym kreacjom – warto wybrać futro. Doskonałą alternatywą dla osób sprzeciwiającym się naturalnym futrom są te sztuczne. Sklep z futrami prezentuje oba te modele. Jak je odróżnić od prawdziwych? Oto cenne rady! Wybierając się do sklepu zajmującego się sprzedażą futer https://furs-outlet.com/pl/, możemy dokładnie i bez pośpiechu przyjrzeć się oferowanym produktom. Aby określić, czy futro jest sztuczne czy naturalne, należy sprawdzić jakie jest ono w dotyku, ile waży, a także jak wygląda jego użytkowanie w praktyce.

Miękki, czy szorstki

Naturalne modele w sklepie z futrami są bardzo miękkie. Szczególnie futra z norek cechują się wysoką jakością, gładkością oraz blaskiem. Sztuczne odpowiedniki są bardziej szorstkie. Jednak najnowsza technologia sprawia, że nawet futra wykonywane z akrylu oraz poliestru są bardzo mięciutkie oraz dają podobny efekt. Różnica tkwi również w rozłożeniu włosia. Naturalne np. z lisa lub jenota są gęste, natomiast sztuczne mają większe odstępy, co znów nieraz jest widoczne, a nieraz niekoniecznie. Sklep z futrami posiada bardzo zróżnicowany asortyment, dlatego też można tam znaleźć porządne oraz dobrze wykonane modele.

Ciężar

Naturalne futra, szczególnie długie płaszcze mogą sporo ważyć. Mimo tego, są one niezwykle eleganckie, dlatego też mimo wysokiej ceny wiele kobiet się na nie decyduje. Są one synonimem luksusu, co w niektórych sferach jest bardzo istotne. Sklep z futrami w swej ofercie posiada szeroką gamę futer sztucznych, które są znacznie lżejsze, ponieważ wykonane z lekkich materiałów syntetycznych. By móc się o tym przekonać, wystarczy przymierzyć w sklepie dwa modele, sztuczne oraz prawdziwe, o tej samej długości. Jedynym wyjątkiem mogą być futra z norek, te mimo, że naturalne, są lekkie, choć ich cena jest bardzo wysoka.

Funkcjonalność futer

Użytkowanie futra sztucznego okazuje się o wiele prostsze. Jest ono nie tylko lżejsze, ale również łatwiejsze w konserwacji. Trudno jest dbać odpowiednio o naturalne futra, ponieważ te mogą szybko stać się siedliskiem wielu bakterii. Ponadto, mogą one uczulać, dlatego nie są dedykowane alergikom, których obecnie nie brakuje. W sklepach z futrami zawsze możemy poprosić o radę sprzedawcę, który pomoże nam dokonać właściwego wyboru.