Rozpoczął się sezon, w którym ekstrawagancja króluje na samym szczycie. Szpilki z futrem, botki w wężowe wzory, kozaki za kolano, trójkątny obcas to buty, które najbardziej dały o sobie znać na prawie wszystkich wybiegach mody. Bardzo odważne propozycje, dzięki którym na pewno zwrócisz na siebie mnóstwo par oczu. Twierdzę jednak, że aż tak duża metamorfoza zwykłych szpilek nie wszystkim się spodoba. Myślę tu zwłaszcza o miłośnikach klasyki, które swoje kreacje utrzymują w minimalistycznym stylu. No cóż, moda się zmienia, a to nie wiadomo od dziś. To od nas zależy czy chcemy dalej kroczyć za obecnymi trendami, aby wyglądać modnie. Przede wszystkim czujmy się ze sobą dobrze i z tym, co również mamy na sobie.

W wężowym stylu

Kozaki za kolana, botki, a nawet szpilki w wężowym wzorze to prawdziwy hit na jesień/zimę 2017. Projektanci postawili na bardzo żywe, ogniste kolory jak pomarańcz oraz czerwień. Co ciekawe takie propozycje butów często występowały ze wzorzystymi kreacjami. Egzotyczny, wężowy print połączony z babcinymi retro grochami? Jak dla mnie odpada.

Trójkątny obcas

Wielkie metamorfozy obcasów znów wróciły do łask. Nie tylko zauważono powrót trójkątnego obcasa, ale pojawiły się równie inne finezyjne kształty. Mam wrażenie, że większość butów wygląda jak eksponaty z jakiejś galerii sztuki nowoczesnej. Osobiście uważam, że korki wyglądają jak osobne wyrzeźbione elementy, które z butami mają mało wspólnego.

Futerko

Skoro nadchodzą zimniejsze dni, projektanci postanowili zadbać nie tylko o modny look, ale i o nasze ciepło. W tym roku futro nie tylko zagości na naszych kurtkach czy chociażby torebkach. Modowi eksperci użyli bardzo dużo sztucznego futra do ocieplenia również naszych butów. Wiele modnych butów z futerkiem to botki, szpilki, sneakersy oraz trampki. Mnie osobiście bardzo podoba się taki projekt butów oraz uważam, że taki element niesamowicie dodaje oryginalności całej stylizacji. Jeśli szykujemy się na zakupy z myślą o futerkowych butach, pamiętajmy, aby wybierać modele wykonane tylko ze sztucznego futra. W innym przypadku, z modą nie będziemy mieć nic wspólnego.