Niezbędną rzeczą, która pozwoli na szybkie wyszukanie odzieży z naszej szafy, jest odpowiednia jej organizacja oraz porządek, który możemy zaobserwować nie tylko od święta. Widoczne ubrania na pierwszy rzut oka pozwolą na szybki ich wybór oraz ułożenie z nich stylizacji na dany dzień.  Ład oraz czystość naszej szafy będziemy mogli zauważyć po konserwacji naszych ubrań. Odpowiednio przechowywane, z pewnością będą w dobrej kondycji, w odróżnieniu od tych porozrzucanych po wszystkich kątach. Uważam, że każdy lubi przebywać w miejscu, gdzie wszystko ma swoje przeznaczenie oraz stałe wybrane miejsce. Dziś podam Wam moje łatwe sposoby na utrzymanie czystości w kobiecej garderobie, by codziennie rano otwierać swoją garderobą z uśmiechem na ustach.

Wieszaki

To element niezbędny, który od zawsze posiadam w swojej garderobie. Dzięki wieszakom moje ubrania świetnie się prezentują oraz nie ma mowy o ich wygnieceniu się. Po otwarciu swojej szafy nie mam problemu z odszukaniem wybranej rzeczy, ponieważ wszystkie znajdują się na niezastąpionych wieszakach do ubrań. Warto pamiętać o tym, by używać wieszaka odpowiedniego do rodzaju danego ubioru. W innym przypadku wieszak może nie utrzymać ciężaru odzieży, która zsunie się i spadając na dno szafy, może się pognieść oraz pobrudzić.  Na takim akcesorium naszej szafy możemy wieszać nie tylko nasze ubrania, ale i dodatki, których używamy w codziennych stylizacjach. Mogą to być paski do spodni, chustki, apaszki czy torebki.

Segregacja

Bardzo lubię oddzielać odzież przeznaczoną na letnią porę od tej, którą noszę zazwyczaj zimą oraz chłodną jesienią. W ten sposób jestem zorientowana, w której szafie znajdę ubranie w zależności od pory roku. To samo zastosowałam w mojej garderobie z butami, by szybko odnaleźć parę i założyć ją na moje stopy. Taki trik można zastosować do podziału naszych ubrań ze względu na codzienne oraz eleganckie stylizacje. Ja swoją ulubioną klasyczną kolekcję posiadam w szczególnym miejscu mojej szafy, by wyróżnić je spośród wszystkich innych.