Chociaż jest niewidoczna pod powszednimi ubraniami, bielizna towarzyszy codziennie każdej kobiecie, a jej wybór ma wielkie znaczenie dla wygody i samopoczucia. W obecnych czasach mamy dostęp do tak wielu modeli biustonoszy, majtek czy halek, że bez problemu możemy dobrać taki, który w danej sytuacji sprawdzi się najlepiej. Poniżej przedstawiamy kilka typów bielizny, które pomagają nam w szczególnych okolicznościach.

Bielizna, która modeluje sylwetkę

Bielizna wyszczuplająca to typ, który sprawdzi się szczególnie w przypadku okazji, kiedy chcemy prezentować się naprawdę nienagannie. Wśród takich wydarzeń możemy wymienić m.in. wesela, spotkania biznesowe czy randki. Bielizna wyszczuplająca maskuje niedoskonałości sylwetki i wpływa na ogólną poprawę jej kształtu. Z tego powodu, noszenie jej pozwala czuć się kobiecie bardziej atrakcyjnie i pewnie. Rodzajów bielizny wyszczuplającej jest całkiem sporo. W zależności od wybranej kreacji i potrzeb, możemy zdecydować się na wyszczuplające majtki, halki czy body. Poza tym, w sklepach znajdziecie również takie modele tego rodzaju bielizny, które nie tylko modelują ciało, ale też prezentują się całkiem seksownie.

Bielizna dla mam karmiących

Pierwsze miesiące po urodzeniu dziecka bywają wyczerpujące. Maluszek potrzebuje naszej stałej uwagi, a zdarza się, że nasza kondycja fizyczna po porodzie nie jest najlepsza. Jedną z rzeczy, które mogą ułatwić nam mierzenie się z codziennymi wyzwaniami świeżo upieczonej mamy, jest specjalny stanik dla mam karmiących. Taki biustonosz łatwo rozpiąć lub podciągnąć do góry, dzięki czemu będziesz w stanie sprawnie podać pokarm dziecku nawet w nocy. Poza tym, biustonosze dla mam karmiących bardzo dobrze podtrzymują biust, co pomaga piersiom zachować swój atrakcyjny kształt. Aby Twój biust nie stracił swojego kształtu, zaleca się również spanie w staniku.

Bielizna sportowa

Na czas treningu warto zakładać specjalny biustonosz sportowy. Wynika to z faktu, że podczas intensywnych ćwiczeń piersi są narażone na znaczne obciążenia, co może wpływać negatywnie na ich kondycję oraz na Twoje poczucie wygody. Bielizna sportowa jest szczególnie polecana paniom z dużym biustem, ponieważ może on krępować ruchy i powodować znaczny dyskomfort podczas treningu. Dobrej jakości biustonosz sportowy powinien utrzymywać piersi w stabilnej pozycji. Dzięki temu, ich ruch nie będzie rozpraszał Cię podczas treningów i pozwoli skupić się całkowicie na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Poza tym, tego typu biustonosz sprawia, że piersi są mniej widoczne, co może pomóc nastoletnim dziewczynkom, swobodniej poczuć się na szkolnych zajęciach sportowych.