Choć obecnie muszki na należą do grupy najbardziej popularnych dodatków męskiego stroju galowego, to jednak w kompozycji z garniturem ślubnym, frakiem lub eleganckim smokingiem, wciąż mogą zachwycać i co bardzo ważne, podkreślać wyjątkowy charakter danego wydarzenia. A dlaczego muszka na własnym ślubie wydaje się bardziej odpowiednia od krawata? Istnieje jedna, bardzo ważna ku temu przyczyna. To możliwość łatwego wyróżnienia się z tłumu. Pan młody zakładając elegancką muszkę z łatwością odróżni się od pozostałych mężczyzn – gości weselnych, którzy zwykle sięgają po klasyczne krawaty. Taką samą zasadą kierujemy się podczas wieczorów kawalerskich, gdy przyszły pan młody otrzymuje muszkę odróżniającą go od pozostałych uczestników zabawy.

Możliwość wyróżnienia się z tłumu to jedna z podstawowych zalet wszystkich muszek i to niezależnie od tego, do jakiego rodzaju stroju je zakładamy. Niemal zawsze muszki postrzegane są bowiem jako dodatek nieco ekstrawagancki, podkreślający odwagę i zdecydowanie osoby, która zdecydowała się na skorzystanie z takiego dodatku. W przypadku ślubu, pan młody korzystający z muszki akcentuje swoją indywidualność, a jednocześnie podkreśla wyjątkowe znaczenie samej uroczystości. Pomijamy w tym przypadku oczywisty fakt, że muszki dobrze komponują się z niektórymi rodzajami męskich strojów, zwłaszcza czarnych garniturów lub ich bardzo eleganckich wersji, wspomnianych już wcześniej smokingów i fraków.

Oczywiście bez problemu znajdziemy również wielu przeciwników muszek, dla których ten typ dodatków kojarzy się z cyrkiem i klaunami. Z muszek nie powinni zatem korzystać Ci mężczyźni, którzy zdecydowanie lepiej czują się w krawatach i klasycznych stylizacjach. Ostatecznie warto pamiętać, że sama muszka ma silną konkurencję w postaci krawatów różnego typu. Pamiętajmy również, że krawaty także mogą się od siebie różnić i na swój ślub warto wybrać taki krawat, który pozwoli podkreślić wyjątkowo uroczysty charakter tak ważnego wydarzenia.

Za muszkami przemawia ich bardzo wyrazisty, nieco zawadiacki i ekscentryczny charakter. Za krawatami, przywiązanie do klasycznego stylu, powściągliwość, powaga i rozsądek. Wybór konkretnego dodatku zależeć zatem powinien, przynajmniej po części, od osobowości pana młodego. Jeśli jest to osoba odważna, troszkę szalona, z duszą artysty lub ekscentryka, mucha w tym przypadku będzie idealnym uzupełnieniem ślubnego stroju. Jeśli jednak pan młody jest człowiekiem konserwatywnym, zrównoważonym i twardo stąpającym po ziemi, warto by nie działał wbrew sobie i na siłę nie korzystał z muszki. W przypadku takiego mężczyzny wybór krawata będzie w pełni uzasadnioną decyzją.