Każda z nas w mniejszym lub w większym stopniu dba o swoją skórę, dlatego nie powinna zapominać o podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych dla swojej cery. Nie są to tylko czynności, które można wykonać u profesjonalnej kosmetyczki, ale przede wszystkim codzienne rytuały, które można zrobić samemu. Nasza skóra na pewno nam za nie podziękuję.

W obecnym świecie, w którym często dopada nas stres, zmęczenie oraz zdenerwowanie bardzo ciężko jest zadbać o regularny i zdrowy tryb życia. Dieta oparta na śmieciowym jedzeniu, brak snu i mało ruchu to właśnie przyczyny powstawania problemów z cerą. Trądzik, pojedyncze pryszcze lub zaskórniaki to coś, co spędza nam często sen z powiek. Ale są sposoby oraz kosmetyki, aby sobie z nimi poradzić.

Podstawą każdego początku oraz końca dnia jest oczyszczanie. Tak samo, jak pijąc wodę oczyszczamy swój organizm z wody, tak samo nasza skóra potrzebuje pozbycia się bakterii, kurzu czy resztek makijażu. Pielęgnujmy więc rano oraz wieczorem specjalnymi żelami do mycia warzy (np. marki Cetaphil) lub zwilżajmy tonikiem. W przypadku sytuacji kryzysowej można użyć żelu do mycia miejsc intymnych, ma on odpowiednie pH i jest również polecany przez dermatologów.

Kolejnym krokiem do uzyskania pięknej cery jest nawilżanie. Zadaniem odpowiednio dobranych kosmetyków jest zadbanie o to, aby jak najwięcej wody pozostało w skórze, która dzięki temu będzie nawilżona, a suche policzki przejdą do historii. Wybierajmy odpowiednie kremy oraz mleczka do twarzy. Jest mnóstwo produktów, które oferują nam tego rodzaju właściwości, jednak postarajmy się wybrać ten, który jest polecany przez dermatologów (np. Cetaphil).

Natłuszczanie, to również ważny element pielęgnacji skóry. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w zimie, kiedy mrozy oraz ujemna temperatura nie sprzyjają pięknej cerze. Warto się wtedy chronić odpowiednim kremem. Również jest to ważne w przypadku małych dzieci. Wychodząc z nimi na spacer warto smarować wszystkie odsłonięte części ciała właśnie kremem ochronnym (np. Cetaphil).

Nasza skóra w większym lub mniejszym stopniu potrzebuje pielęgnacji. Jednak przytoczone powyżej czynności to obowiązkowe minimum, które powinien stosować każdy. Oczyszczanie to jeden z najważniejszych punktów dnia, zwłaszcza wieczorem. Kobiety często o nim zapominają i zmywają makijaż dopiero rano, a to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Nawilżanie – kiedy nasza cera jest już czysta i oczyszczona warto nawilżyć ją odpowiednimi kosmetykami! Nie zapominajmy o tym, a będziemy mieli piękną i promienną buzię każdego dnia! Najbardziej sprawdzone produkty znajdziesz przede wszystkim w aptekach, np. na http://aptekaodpokolen.pl/pol_m_Cetaphil-258.html