Wiele kobiet poszukuje dziś odpowiednich kosmetyków dla siebie, przeglądając coraz to nowsze oferty marek, które dostępne są w drogeriach oraz aptekach. Tymczasem jednak w wielu przypadkach kosmetyki takie są wypełnione chemią, konserwantami oraz innymi substancjami, które same w sobie pogarszają kondycję skóry. Co więc wybrać?

Dziś trwa istna rewolucja w zakresie kosmetyków i powrót do kosmetyków naturalnych – czyli takich, które tworzone są zgodnie z naturą. Jakie są korzyści z takich kosmetyków i dlaczego warto ich używać? Sprawdźmy!

kosmetyki naturalne

Odpowiedzialność bez cierpienia

W większości przypadków kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach ani nie posiadają substancji odzwierzęcych. Oczywiście, jest to np. ważne dla wegan czy wegetarian, ale czy jest ważne również dla zwykłego człowieka? Powinno być – w innym przypadku okaże się, że to, czym smarujemy sobie twarz, kosztowało życie kilkanaście różnych stworzeń, może takich jak pies, z którym żyjemy pod jednym dachem? Odpowiedzialność społeczna w przypadku kosmetyków naturalnych zaznacza się zazwyczaj silnie, ponieważ do zdobycia odpowiednich oznaczeń w zakresie takich produktów pielęgnacyjnych niezbędne jest spełnianie wyśrubowanych norm, w tym też normy „cruelty-free” czy „one voice”.

Bez parabenów, konserwantów…

W wielu przypadkach nasza skóra negatywnie reaguje nie na same kosmetyki z uwagi na ich substancje czynne, ale na dodatki do nich. Bardzo często uczulenie czy pogorszenie kondycji skóry powodują konserwanty czy barwniki zawarte w kremach i balsamach. Tymczasem kosmetyki naturalne są wolne od takich substancji, co wpływa również na pozytywne wrażenia skóry przy ich stosowaniu. Brak parabenów oznacza brak przesuszania; konserwanty są dla skóry niezdrowe, zaś kosmetyki naturalne bez nich mają krótszą datę ważności, ale są korzystniejsze dla skóry. Brak GMO sprawia, że skóra nie jest przesycona chemią oraz substancjami, które mają jeszcze nieopisany wpływ na ludzki organizm. Szczególnie powinno to być ważne dla kobiet, u których źle dobrane kosmetyki wypełnione chemią mogą powodować problemy w razie chęci posiadania dziecka.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o kosmetykach naturalnych, koniecznie zajrzyj do poradnika na stronie: http://www.i-apteka.pl/Czy-eko-znaczy-organic-O-rodzajach-kosmetykow-naturalnych-news-pol-1457601591.html