Organizacja urodzin, czy to zupełnego malucha, czy nieco starszego dziecka, nastolatka albo nawet osoby dorosłej zawsze jest czymś wymagającym. Musimy dobrze dobrać posiłki, zaprosić odpowiednich gości, a do tego również pomyśleć o niespodziankach. No i oczywiście nie możemy zapominać o właściwych dekoracjach.

Ciekawą opcją jest wykorzystanie balonów na urodziny – tego typu ozdoby teoretycznie spodobają się głównie dzieciom, ale prawda jest taka, że mogą przypaść do gustu i osobom dorosłym, jeśli będą dobrze dobrane. Sprawdźmy, jakie rodzaje balonów warto wybierać na urodziny.

balony na urodziny

Opatrzone cyframi

Oczywiście podstawową kategoria są balony na urodziny z cyframi, które stają się dobrze widoczne po nadmuchaniu balonów. Zazwyczaj są to balony lateksowe, kolorowe, dlatego możemy je albo nadmuchać zwyczajnie i przypiąć razem w sposób, który będzie prezentował cyfrę, albo też zakupić niewielką pompkę z helem i stworzyć dekoracje z prawdziwego zdarzenia. Takie balony możemy po prostu puścić po sufitem albo np. przywiązać do krzeseł i innych mebli. Niekiedy udaje się znaleźć też balony w kształcie konkretnych cyfr, które również można wykorzystać.

Z napisami

Drugą kategorią balonów na urodziny są te z napisami. Tutaj mamy do wyboru dwa rodzaje: z jednej strony są to balony z pełnym napisem, np. angielskim „Happy birthday” czy polskim „Wszystkiego najlepszego”. Z drugiej mamy zaś lateksowe balony z pojedynczymi literkami, z których możemy stworzyć dowolny napis. Takie balony na urodziny dobrze jest wypełnić helem, a następnie umieścić w jednej linii czy łuku, aby mogły w pełni zaprezentować napis.

Ciekawe alternatywy

Z jednej strony dla dzieci możemy wybrać balony z konkretnymi, ulubionymi postaciami albo foliowe w formie zwierzątek. Z drugiej pozostaje też trochę opcji dla jubilatów w każdym wieku. Do takich alternatyw należą np. balony na urodziny w kształcie serc, które dodatkowo, wypełnione helem, można obciążyć napisem „Wszystkiego najlepszego” albo wyciętymi literami. Jeśli zwiążemy je razem, powinny stanowić nietuzinkową dekorację.