Święta to doskonała okazja do tego, aby wyglądać i czuć się wyjątkowo. Bardzo ważne w tych dniach są nasze relacje z bliskimi, wspólne spędzanie czasu, śpiewania, biesiadowanie, ale nie oznacza to, że nie możemy wyglądać wtedy wyjątkowo. Wręcz przeciwnie - powinniśmy swoim strojem podkreślić niecodzienność okazji. Ładne ubranie to pierwszy element, który wprowadza nas w świąteczny nastrój. Jak zatem ubrać się w tym szczególnym czasie? Stylizacje świąteczne muszą być dopasowane do okoliczności, czyli miejsca, w którym spędzamy ten czas, np. podczas eleganckiej kolacji możemy nosić botki zamszowe, z kolei na obiad w rodzinnym gronie możemy włożyć balerinki. A co z resztą stroju?

Stylizacja z sukienką

Boże Narodzenie kojarzy się przede wszystkim z rodzinną atmosferą i ciepłem. Właśnie dlatego świąteczna kolorystyka ma w sobie tyle głębokiej czerwieni (zwłaszcza bordo), ciepłego złota oraz zielonych elementów nawiązujących do choinek. Tych barw nie może zatem zabraknąć w świątecznych strojach. Dobrym pomysłem będzie np. bordowa sukienka z białym wykończeniem, czarne lub zielone rajstopy i botki zamszowe. Całość możemy ożywić za pomocą złotych akcentów, np. złotego zegarka, złotej bransoletki, delikatnego łańcuszka z wisiorkiem, czy dużych, złotych kolczyków. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby biżuteria była tematyczna - w kształcie śnieżynek, choinek, czy reniferków.

Spódnica

Niektóre z nas zdecydowanie bardziej preferują spódnice. W tym sezonie bardzo modne sa plisowane tkaniny, dlatego jedną z propozycji jest plisowana spódnica długości trzy czwarte. Dozwolone są wszystkie kolory, jednak na uroczysty obiad najlepiej nadają się takie kolory jak czerń, butelkowa zieleń, głęboka czerwień. Spódnicę możemy zestawić z botkami zamszowymi, najlepiej czarnymi. Pamiętajmy jednak, że taka długość spódnicy może skracać nogi i optycznie dodawać kilogramów. Jeżeli nie mamy nóg niczym modelka wyjęta wprost z wybiegu, możemy je wydłużyć za pomocą botków na wysokim obcasie.