Sztukę budowania intymności poprzez stosowanie zmysłowych zapachów sławią już starożytni poeci w swoich lirykach. Ogromną wagę do zmysłu powonienia w sztuce miłości przywiązywali mieszkańcy Dalekiego Wschodu. I to przede wszystkim stamtąd uczymy się jak wielkie znaczenie w życiu intymnym mają woski zapachowe: sandałowy, imbirowy czy ylangowy. Każdy z nich oddziałuje na nasze zmysły inaczej. Zapach sandałowy rozluźnia, imbirowy pobudza a ylangowy odblokowuje pozostałe zmysły. Każdy z nich otwiera nas na nowe doznania, usuwa mentalne przeszkody i niweluje obawy.

Woski zapachowe - najlepszy prezent na Walentynki

Mniej więcej od lat 90. XX w. w naszym kraju obchodzimy Walentynki. W ten dzień obdarowujemy się nawzajem wykonanymi z dowolnego materiału serduszkami, bukietami kwiatów, słodyczami czy drobnymi upominkami. Co roku zakochane pary poszukują nowego pomysłu na najlepszy, ale i zaskakujący drugą stronę upominek. Walentynkowy prezent, wyznanie uczuć musi być wyjątkowy i niebanalny. Najlepiej jeżeli mocno nawiązuje do relacji łączącej parę i ich najbardziej intymnych, wspólnych przeżyć podkreślając je i tym samym umacniając. I to jest właśnie moment, by podarować swojej drugiej połówce woski zapachowe oddziałujące na zmysły, trwałe i pobudzające.

Jakie najlepsze woski zapachowe?

Aby wybrać najbardziej stosowne do walentynkowego święta woski zapachowe warto zrobić krótkie rozpoznanie śród ziół, kwiatów i kory drzew kojarzonych ze zmysłowością i miłością. Wszystkie one noszą wspólną nazwę afrodyzjaków. Rozpala miłość i działa magicznie na ciało zapach rozmarynowy, różany stopniuje miłość i pobudza do romansu a miętowy przyspiesza wszelkie zaklęcia związane z uczuciami. Zapach rozmarynowy traktowany był już w starożytności jako afrodyzjak działający pobudzająco, odmładzający duszę i ciało, leczący z oziębłości seksualnej. Zapach ylangowy natomiast otrzymywany z kwiatów indonezyjskiego drzewa kananga uważany jest za czysty afrodyzjak, w aromacie tego zapachu każdy musi pokochać. Zapach kardamonowy to zapach miłosny przeznaczony dla mężczyzn. W kulturze indyjskiej jest głównym składnikiem wszelkich miłosnych preparatów skierowanych do panów.