Toughpad dla ekstremalnych kobiet

Kobiety świetnie radzą sobie w sportach ekstremalnych. Z pewnością są zwinniejsze i lżejsze od mężczyzn, co daje im przewagę w wielu dyscyplinach, np. we wspinaczce. Panie częściej też przywiązują uwagę do bezpieczeństwa i choć lubią adrenalinę, nie ryzykują bez powodu. Sporty ekstremalne potrafią zawrócić w głowie i uzależnić od tego charakterystycznego zastrzyku adrenaliny.

Ciężkie wyprawy, lub treningi w trudnym terenie wymagają profesjonalnego przygotowania. Bezpieczeństwo można zapewnić sobie na kilka sposobów, a jednym z nich jest toughpad. To stosunkowo niewielkie urządzenie przypomina wyglądem tablet, ale jest przeznaczone do zadań specjalnych. Toughpady doskonale nadają się dla podróżników, którzy lubią trochę poszaleć w ciężkim terenie, bardzo dobrze sprawdzają się także w trakcie niebezpiecznych wypraw. Działają tak, jak tablet- posiadają dotykowy ekran, a niektóre z nich są wyposażone fabrycznie w rysiki, dzięki którym korzystanie z toughpada jest jeszcze łatwiejsze.

Urządzenie powstało właśnie z myślą o nietypowych, wręcz ekstremalnych warunkach. Toughpad świetnie radzi sobie ze wstrząsami. Jest to zasługa odpowiedniej konstrukcji wewnętrznej, która amortyzuje sile uderzenia. Wytrzymała obudowa jest przeważnie tworzona z lekkich metali z domieszkami, które gwarantują wysoką odporność na zarysowania. Rogi są dodatkowo wzmocnione, dlatego obudowa ze spokojem przeżyje upadek nawet z wysokości ponad metra. Ekran jest wykonany również z twardego materiału odpornego na rysy i stłuczenie. Toughpady mogą towarzyszyć właścicielom nawet w bardzo wilgotnym otoczeniu, ponieważ są wodoodporne i znoszą wysoką obecność wilgoci w powietrzu. Obudowa jest bardzo szczelna, dzięki czemu do wnętrza sprzętu nie przedostają się pył, kurz, ani żadne inne zanieczyszczenia. A co z istniejącymi w każdym tablecie gniazdami? W urządzeniu znajdują się normalne gniazda ładowania, usb i inne (oczywiście w zależności od modelu), które również są odpowiednio zabezpieczone. Każde wejście jest zamknięte za pomocą gumowych nakładek, które odcinają drogę wszelkim zabrudzeniom, dlatego toughpad może być używany także w miejscach mocno zakurzonych i zapiaszczonych. Sprzęt potrafi znosić duże wahania temperatury, co jest niemożliwe w przypadku zwykłych tabletów. Wysoka jakość materiałów, z których są wykonane te „tablety do zadań specjalnych” sprawia, że są one chętnie wykorzystywane przez służby medyczne, wojsko, ratowników, policję, straż i inne służby, muszą pracować w niesprzyjających warunkach.