Większe zainteresowanie zdrowym trybem życia przekłada się na rosnące zainteresowanie joggingiem. Bieganie jest sportem egalitarnym, który może być uprawiany przez osoby w każdym wieku, o dowolnym statusie społecznym czy majątkowym. Jedynym ograniczeniem mogą być problemy ze stawami lub choroby, które mogą uniemożliwić lub utrudnić aktywne uprawianie sportu. Jednak zdecydowana większość osób może biegać i co ważniejsze, taki rodzaj aktywności będzie dobry nie tylko dla ich zdrowia i kondycji fizycznej, ale także dla ich wyglądu.

Czas zacząć przygodę z bieganiem

Do rozpoczęcia przygody z bieganiem wystarczą chęci, odrobina wolnego czasu i podstawowy sprzęt biegowy – wygodne obuwie sportowe, najlepiej takie, które zostało stworzone z myślą o bieganiu, przewiewna koszulka i spodnie do biegania. Odzież powinna być dobrze dopasowana i wykonana z materiałów technicznych, które nie chłoną wilgoci, a przez to nie kleją się do ciała. To zwiększa komfort treningu, zwłaszcza w czasie upalnego lata. Jeśli dopiero planujesz rozpoczęcie treningu biegowego, pewnie zastanawiasz się nad skompletowaniem podstawowego wyposażenia. W tym miejscu zaprezentujemy podstawowe właściwości klasycznych spodni do biegania oraz obcisłych legginsów, po które coraz chętniej sięgają również mężczyźni.

spodnie do biegania

Odpowiednia odzież do biegania

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem krępuje się założyć na siebie obcisły strój sportowy. Takie osoby z pewnością chętniej założą na siebie klasyczne spodnie o luźniejszym kroju niż ściśle przylegające do ciała legginsy. Luźne spodnie do biegania o długich nogawkach, czyli typowe dresy, krótkie spodenki i szorty być może nie zapewnią nam tak wysokiego komfortu biegu jak profesjonalna odzież biegowa, zapewnią nam jednak komfort psychiczny, a to w początkowych etapach treningu wydaje się najważniejsze. Być może z czasem przełamiemy barierę wstydu i sięgniemy po odzież bardziej specjalistyczną tj. legginsy stworzone z myślą o bieganiu. Warto w tym miejscu wspomnieć o dodatkowej zalecie klasycznych spodni biegowych. Uniwersalny krój tego typu spodni sprawia, że możemy korzystać z nich nie tylko podczas biegania, ale także w wielu innych okolicznościach. W takich spodniach możemy wybrać się na siłownię lub na spacer po lesie. Możemy w nich zagrać w piłkę nożną lub po prostu chodzić w nich po domu.

Ściśle przylegające do ciała legginsy nie krepują ruchów, przez co zapewnią większy komfort w czasie biegu, nie powodują otarć i nie nasiąkają wilgocią, a to jest niezwykle ważne, gdy biegamy nieco dłuższe dystanse. Jeśli się nie wstydzisz, najlepszą opcją, jeśli chodzi o spodnie do biegania, będą właśnie legginsy.