Obrączki ślubne i ich wybór – oto jeden z największych problemów narzeczeństwa. Jakie obrączki wybrać, aby nie tylko dobrze wyglądały, ale również były trwałe? Czy cena jest jedynym wyznacznikiem dobrej jakości? Czy wszyscy są skazani na sztampowe, żółte złoto? Dziś materiałów, z których można stworzyć obrączki, jest naprawdę wiele. Wszystkie mają wady i zalety, z którymi trzeba się zapoznać przed dokonaniem wyboru. Dziś weźmiemy na warsztat obrączki z tytanu – ostatni hit mody, który można albo pokochać, albo znienawidzić.

Obrączki z tytanu - odpowiednie na ślub?

obrączki z tytanuNajwiększe problemy zazwyczaj mamy z wytrzymałością obrączek. Wynika to z oczywistych rzeczy: jeśli w obrączkach ślubnych wykonujemy swoje prace domowe oraz obowiązki zawodowe, to jest opcja, że szybko się zniszczą. Wytrzymałość konkretnych materiałów jest różna, dla przykładu: złoto żółte jest bardziej miękkie i podatne na zarysowania, ale łatwiej je wyczyścić. Złoto białe będzie twardsze, ale jednocześnie trudniejsze do pielęgnacji codziennej oraz zakrycia drobnych zarysowań bez wizyty u jubilera. Obrączki z tytanu to ostatnio występująca moda, która zdaje się odpowiadać na oczekiwania osób szukających obrączek wytrzymałych. Owszem, tytan również z czasem nie będzie zupełnie odporny na zadrapania i zarysowania, jednak z pewnością w jego przypadku odporność ta będzie większa, niż w sytuacji, gdy wybierzemy obrączki z żółtego złota.

Wygląd nie dla każdego

Minusem, o którym mówi wiele osób, jest wygląd obrączek z tytanu. Faktem jest, że osoby poszukujące klasycznych, eleganckich rozwiązań mogą nie czuć się zadowolone. Przede wszystkim tytan jest materiałem srebrnym, dlatego też nie będzie wyróżniać się za bardzo spośród srebrnej biżuterii. To samo jednak powiedzieć można o białym złocie. O wiele mniej przekonujący jest sam kształt tych obrączek – wielu osobom przypominają bowiem nakrętki czy podkładki wykorzystywane w hydraulice. Z tego powodu obrączki z tytanu albo nam się bardzo spodobają, albo zupełnie nie przypadną do gustu. Zdecydowanie będą lepsze dla osób, które oczekują nowoczesnych i ciekawych rozwiązań.

W parze z wysoką wytrzymałością obrączek z tytanu idzie również problem ze zmianą ich rozmiaru. Jest to materiał na tyle trwały, że znane w jubilerstwie metody zmniejszania czy zwiększania rozmiaru z czasem po prostu na niego nie działają. Nie jest to materiał dobry do modyfikacji, dlatego też wiele par nadal się na niego nie decyduje – i nie pomagają coraz częstsze zapewnienia producenta o wymianie produktu na nowy w razie, gdy poprzedni nie będzie już pasował.