Jaką torebkę wybrać? Chyba to pytanie jest dylematem wielu pań. Faktycznie, przy obecnie tak ogromnym wyborze możliwych opcji ciężko zdecydować się na tę jedyną, najlepszą. Nic więc dziwnego, że kobiety nie poprzestają na kupnie jednej torebki, a z czasem ich kolekcja rośnie od kilkunastu do nawet kilkuset egzemplarzy. Na co dzień, do pracy, na ważne wyjścia, czy sportowe ćwiczenia – być może potrzeba do tego nie jednej torebki, ale zamiast na ilość warto stawiać na jakość. Torebki damskie skórzane staną się najlepszą alternatywą dla torebek niższej jakości. Skórzane posłużą Ci przez lata ze względu na sposób i materiał wykonania i ponadczasowy design.

Styl, elegancja i ponadczasowość

Torebki damskie skórzane charakteryzuje styl, nieprzemijająca elegancja, klasyczny charakter i pewien kunszt w doborze ubrań i akcesoriów. Skóra jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, ponadto jest nieprzemakalna. Odpowiednia jej impregnacja zapewni jej długą żywotność. Najlepiej przy wyborze takiej torebki celować w stonowane kolory, by także ze względu na to mogła służyć nam przez wiele lat. Skórzana torebka pozwoli zminimalizować kolekcję nawet kilkudziesięciu torebek o niskiej wartości do minimum. Wystarczy kilka fasonów, by w pełni zapełnić nimi swoją szafę i stylizację na każdą okazję.

Torebka skórzana klasyczna

To taka mieszcząca format A4, popularnie zwana także shoperem. Posiada rączki, które można trzymać w dłoniach lub przewieszać na ramieniu. To torba idealna do pracy, na uczelnie, ważne spotkania, gdyż charakteryzuje ją elegancja, ale też funkcjonalność. Torebki damskie skórzane tego typu są pojemne, a dodatkowo posiadają kilka przegródek, w których w łatwy i przejrzysty sposób można poselekcjonować rzeczy, które zazwyczaj w torebkach nie miały swojego miejsca.

Torebka listonoszka

Na miejskie wyjścia, spotkania ze znajomymi, koncert. Lekka, swobodna, niezobowiązująca do etykiety elegancji. Listonoszka jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, dlatego torebka damska skórzana w tym typie nadaje się do casualowych stylizacji.

Kopertówka

Są takie wydarzenia, przy których torebki damskie skórzane tego typu są niezbędne. Przede wszystkim są to uroczyste spotkania, ważne kolacje i przyjęcia, a także wesela. Wtedy potrzebna jest niewielka torebka do przechowania najważniejszych rzeczy. To taki mały dodatek do sukienki, który jej nie przyćmiewa, a za to delikatnie zdobi. Czarna, skórzana kopertówka ze złotym łańcuszkiem to ponadczasowy szyk. Tak naprawdę te trzy wersje damskich torebek skórzanych mogą zastąpić Tobie całą gamę tańszych zamienników, które ze względu na słabą jakość wykonania mogą nie przetrwać nawet jednego sezonu.