Dopasowanie odpowiedniego obuwia tylko z pozoru może być proste. Jeżeli kryterium przy doborze jest nie tylko jego stylowy wygląd, ale również komfort, wtedy sprawa jest już bardziej skomplikowana. Gdy wobec tego chcesz mieć pewność, że obuwie będzie nie tylko ładne, ale i wygodne, wtedy postaw na skórę naturalną. To najlepszy materiał na buty, chociaż dzisiaj wcale nie tak powszechnie spotykany. Dlaczego warto zdecydować się na obuwie ze skóry naturalnej?

Naturalne i komfortowe Skóra naturalna stosowana jest przez niektórych producentów od lat, na przykład takie są popularne w Polsce buty Ryłko, które mają wiele zadowolonych użytkowniczek i użytkowników. W sklepach z tanim obuwiem można najczęściej natknąć się na te wykonane ze skóry ekologicznej, czyli z tworzywa sztucznego. Wprawne oko będzie mogło od razu odróżnić te dwa materiały, niemniej różnice zasadzają się nie tylko w efekcie wizualnym, ale również w komforcie. Skóra naturalna potrafi oddychać w przeciwieństwie do tworzyw używanych w produkcji obuwia. W ten sposób stopa w skórzanym obuwiu nie poci się tak bardzo, co jest plusem nie tylko podczas upalnego lata, ale również zimą.

buty ryłko

Idealnie dopasowane Również skóra naturalna jest miękkim i plastycznym materiałem, co powoduje, że obuwie wykonane z niej jest łatwiejsze w dopasowaniu i rozchodzeniu, ponieważ potrafi dopasować się do kształtu stopy. Można jej także w tym pomóc, stosując specjalne specyfiki, które potrafią rozmiękczać skórę. Gdy masz problemy z obcierającymi butami, wtedy zastosuj taki środek, załóż obuwie, a ono będzie mogło lekko się rozciągnąć w tych miejscach, w których jest zbyt ciasne. To niemożliwe w przypadku obuwia ze skóry ekologicznej!

Trwałe i łatwe w pielęgnacji Ważną zaletą skóry jest także jej prosta pielęgnacja. Do wyboru jest mnóstwo past, kremów oraz tłuszczów do skóry naturalnej, które zabezpieczają ją przed uszkodzeniami, wodą, działaniem soli, a także potrafią zakamuflować drobne uszkodzenia. Skóra naturalna jest przy tym trwalszym materiałem od tworzywa, dlatego dobrej jakości obuwie, na przykład wspomniane już buty Ryłko, będą mogły posłużyć ci przez długie lata. Oczywiście, buty ze skóry naturalnej mają równie swoje wady. Jedną z najważniejszych jest ich spora cena, ale taki zakup warto potraktować jak inwestycję – nie tylko w trwałość, ale również w swój komfort, bo to w końcu on jest kluczowy. Poza tym wystarczy odrobina szczęścia, aby znaleźć piękne buty skórzane w czasie wyprzedaży lub w promocjach w jeszcze niższych cenach. Jest w czym przebierać!