Nie każda kobieta marzy o białej sukni ślubnej z długim trenem i welonem. Niektóre cenią sobie klasę, prostotę i elegancję. Na tym jednym z ważniejszych dni, jakim jest ceremonia zaślubin, chcą się czuć wygodnie i w swoim stylu. Taką możliwość zapewnia im sukienki weselne, które są odmienne od tych tradycyjnych kreacji weselnych.

Tradycyjne, czy awangardowe sukienki weselne?

Panna Młoda może, a nawet powinna się wyróżniać. Owszem, ale by osiągnąć taki efekt, wcale nie musi być ubrana w bogato zdobioną sukienkę ślubną, która – nie ma co się oszukiwać – wcale nie należy do najwygodniejszych i najpraktyczniejszych. Sukienki weselne równie mocno mogą podkreślać ten wyjątkowy dzień dla przyszłej żony, ale w sposób wysublimowany i estetycznie odpowiadający Pannie Młodej. Co to w praktyce oznacza? A to, że taka alternatywna sukienka ślubna wcale nie musi być biała, czy kremowa, bufoniasta i falbaniasta, ale za to może wymykać się utartym kanonom, krojom, czy kolorystycznym założeniom sukienki weselnej. Projektanci takich kreacji dbają o to, żeby sukienka była wyjątkowa, ale nie boją się w niej odważnych fasonów, a nawet mieszania kolorów i materiałów. Przede wszystkim taka sukienka, którą z powodzeniem można założyć na ślub cywilny jak i kościelny, pozostawia Pannie Młodej dużą dowolność i kreatywność. Taka kreacja w pełni określi styl kobiety i sprawi, że w dniu ślubu będzie czuła się idealnie.

Wolność wyboru

Do kolan, do ud, asymetryczne, za kolana, do kostek, w stylu klasycznym, rzymskim, z gorsetem, czy też tiulowym trenem – wybór tej idealnej sukienki weselnej zależy już tylko od przyszłej żony. Kobiety nie boją się w tym temacie dać ponieść się fantazji, bo to jest właśnie największa zaleta takiej kreacji. Co ciekawe, kobiety na swój ślub wybierają także suknie w kolorze czarnym, które są ubogacone koronkowym wykończeniem albo kolorowym wzorem. Inspiracji jest wiele. Gotowe sukienki weselne można zakupić we właściwych do tego sklepach, ale także niejednokrotnie można podzielić się z projektantem własną wizją, którą urzeczywistnią wraz z krawcem. Wtedy pewnym jest, że żadna inna Panna Młoda nie będzie mieć takiej kreacji ślubnej. Kobiety coraz częściej wybierają właśnie takie stylistyczne do siebie dopasowane sukienki, które wcale nie muszą rezygnować z łagodnych kolorów, ale mogą. Tradycyjne suknie ślubne ograniczają się do koloru białego, czy kremowego, sukienki weselne, nawet w tej stonowanej formie, mogą występować w kolorze błękitnym, pudrowym, liliowym, czy miętowym. Odważniejsze kobiety mogą wybrać mocne kolory, takie jak czerwień, purpura, czerń, czy burgund. Wybór jest dowolny.