Paryż to jeden z ulubionych kierunków turystycznych wielu kobiet. Niekoniecznie dlatego, że to bardzo romantyczna destynacja, że mnóstwo tam miejsc wartych zwiedzenia i upamiętnienia na zdjęciach, że można tam obcować ze sztuką bardziej niż gdziekolwiek indziej... Nie ukrywajmy, że tym, co w Paryżu inspiruje, jest również... styl paryskich kobiet. Niezwykły, nienachalny i nie taki łatwy do podrobienia.

Jakie są jego sekrety?

tara jarmon sklepBędąc w Paryżu trudno nie oglądać się ciągle za jego mieszkankami, mijanymi na ulicy, siedzącymi naprzeciw w metrze czy pociągach. Z początku trudno odkryć ich tajemnicę -  z jednej strony wyglądają bardzo zjawiskowo, a z drugiej, kiedy ocenia się poszczególne części ich garderoby, wydają się takie... zwyczajne. I rzeczywiście, ulubione marki Paryżanek, takie jak np. Tara Jarmon, stawiają na odzież typu normcore, jednak w dużo bardziej klasycznym wydaniu. Wysoka jakość materiału, dopracowane fasony, dzięki którym ciuchy te świetnie układają się na sylwetce. To jednak nie wszystko, bo poza ubraniami ważne są również inne elementy.

Zadbana, ale nie przesadzona

tara jarmon warszawaPatrząc na Paryżanki, można zauważyć, że lubią one naturalność, co przejawia się przede wszystkim w ich podejściu do fryzury. Żadnych idealnie ufarbowanych i starannie polakierowanych włosów. Czesane wiatrem – to ich ulubiona fryzura. Podobnie jest z makijażem. Nie ma tam miejsca na grubą warstwę podkładu, pudru i rozświetlacza, jakie można czasem zobaczyć na ulicach polskich miast. Jest za to lekki podkład lub krem BB, czerwona szminka – element obowiązkowy, podkreślone oko. Przez to nie mamy wrażenia, że Paryżanki od nowa malują sobie całą twarz. One po prostu podkreślają to, co mają w niej najlepszego. Ich paznokcie też są raczej krótkie i ciemne, nie ma tam miejsca na długie, migdałowe szpony z grubą warstwą żelu czy hybrydy.

Prostota, jak widać, jest bardzo ceniona w Paryżu. Nie znaczy to, że Francuzki na sobie oszczędzają – ich ulubione marki, takie jak wspomniana  Tara Jarmon, nie należą do tanich i nie oferują cen jak w sieciówkach. Mimo wszystko jednak mają wiele lojalnych klientek.