Pokaż mi swoje dłonie, a powiem ci, jak często o nie dbasz - a dbać powinno się codziennie, nie tylko o skórę dłoni, ale także, a może przede wszystkim o paznokcie. Zaniedbane i obdrapane szpecą i po prostu źle o nas świadczą. Dlatego nie ma co czekać do wiosny - już teraz uzbrójmy się w praktyczne akcesoria do paznokci i razem z nimi zmieńmy swoje dłonie.

Pielęgnacja to podstawa

Paznokieć musi być najpierw zdrowy i zadbany, później ewentualnie kolorowy. Dlatego zanim nałożymy ozdobny lakier, przypatrzmy się naszej płytce i zdiagnozujmy jej główne problemy. Czego jej potrzeba, jakie ma problemy? Czy ma nieodpowiedni kolor? Czy jest krucha i łamliwa? Czy zarastają ją skórki? Na wiele z tych problemów pomogą podstawowe akcesoria do paznokci, które każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce. Należą do nich cążki, nożyczki do paznokci, pilnik, radełko i odżywka. Ten podstawowy zestaw pozwoli nam pójść potem o krok dalej w pielęgnacji albo też zatrzymać się na tej podstawowej, ale bezpiecznej pozycji. Do czego służą cążki czy nożyczki tłumaczyć nie trzeba. Podobnie jest z pilnikiem, choć tutaj często zapominamy o tym, że ruch pilniczka następować powinien zawsze tylko w jednym kierunku. Inaczej zniszczymy sobie płytkę. Pilniki do paznokci często posiadają dwie strony - jedna do szybkiego skracania paznokci, a druga, delikatniejsza, do ich wygładzania. Radełko natomiast służy do usuwania skórek, które zarastają płytkę paznokcia. Używanie go może być odrobinę bolesne, dlatego warto, zwłaszcza na początku, robić to powoli i uważnie, a wkrótce nabierzemy wprawy.

Nałóż lakier

Ale nie byle jaki - warto dostarczać swoim paznokciom tego, co najlepsze, dlatego wybierajmy lakiery z odżywką. Ale do malowania paznokci także potrzebujemy odpowiednich akcesoriów do paznokci. Przede wszystkim waciki i zmywacz, które pomogą nam pozbyć się starego lakieru i nałożyć nowy. Poza tym popularne są wszelkiego rodzaju nakładki i taśmy, które nakładamy na skórę wokół paznokcia, by nie ubrudzić jej podczas malowania. Przydatne w codziennej pielęgnacji są z pewnością płyny przyspieszająca schnięcie lakieru - wystarczy popsikać i chwilę odczekać. Praktycznym przedmiotem są również separatory, które dbają, byśmy nie zniszczyli idealnie pomalowanych paznokci zanim te wyschną. Istnieje także wiele półprofesjonalnych i profesjonalnych akcesoriów do paznokci, które z pewnością przydadzą się tym, którzy kochają dbać o swoje dłonie. Przedmioty do pielęgnacji i odżywienia płytki, do wykonywania manicure’u, malowania, przechowywania, ozdabiania, wykonywania paznokci hybrydowych czy żelowych, a w końcu same lakiery, w niezliczonej ilości kombinacji kolorystycznych. Ale najważniejsze, by nasze paznokcie były zdrowe, bo tylko wtedy będą piękne.