Oryginalne obuwie to domena osób odważnych, które nie boją się eksperymentowania z fasonami, materiałami, wzorami i kolorami.

Brazylia to wielobarwny słoneczny kraj o równie ciekawych mieszkańcach. To właśnie z tego odległego nam państwa pochodzi kultowa już marka Mel By Melissa, na której punkcie oszalał świat mody. Sztandarowym produktem firmy, który tak zawrócił w głowie paniom z różnych zakątków naszego globu są buty wykonane z pachnącej gumy. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza wyprodukowano ponad 50 modeli tych niezwykłych butów. Sekret sukcesu obuwia tkwi w materiale, jaki został zastosowany do ich konstrukcji. Jest to specjalne tworzywo produkowane w zaawansowanej technologii Mel-flex. Ten wyjątkowy surowiec idealnie dopasowuje się stopy właścicielki. Mel By Melissa zawitała również do Polski, gdzie z marszu zyskała duży rozgłos. Jej sklep stacjonarny znajduje się w Złotych Tarasach w Warszawie. Mamy się czym pochwalić - to drugi sklep w całej Europie, jaki zdecydowała się otworzyć firma. Pierwszym był włoski Mediolan. Sklep działa na zasadzie „pop up shopu”, czyli pojawia się na pewien czas, a potem znika, by otworzyć się na nowo w zupełnie innym miejscu, w innym mieście. Gdzie zostanie otwarty, tego na razie nie wiadomo.

buty Mel by Melissa

Wśród modeli Mel By Melissa dominują balerinki oraz sandały, jednak miłośniczki koturnów i obcasów również znajdą tu coś dla siebie. Cechą charakterystyczną butów jest ich mocny zapach pochodzący z zaawansowanej technologicznie „gumy”. Buty rzucają się także w oczy za sprawą mocnych kolorów i odważnych wzorów. Za taką różnorodnością stoi cały sztab designerów, którzy często mają inną wizję i pomysł na kolejną kolekcję. Ta odmienność sprawia, że w końcowym efekcie powstają modele o tak niecodziennym designie.

Mel By Melissa zaskakuje pod wieloma względami - okazuje się, że z gumowego tworzywa można zrobić również eleganckie szpilki wieczorowe. To prawdziwy hit wśród hollywoodzkich gwiazd, które nie boją się odważnych rozwiązań stylizacyjnych i chętnie łączą je z balowymi kreacjami na czerwony dywan.