Zdrowie dziecka jest dla rodziców najważniejsze. Zawsze starają się oni jak najlepiej dbać o prawidłowy rozwój swojego maluszka i wspierają go w tym nieustannie. W pierwszych chwilach dziecka, rodzice muszą zaopatrzyć się w wyprawkę, w której skład wchodzą również kosmetyki.

Muszą być one bardzo delikatne, aby nie uczuliły dziecka. Tak delikatna i skłonna do podrażnień skóra dziecka wymaga szczególnego traktowania. Dlatego tak bardzo popularne są oliwki dla dzieci. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny produkt warto poznać jej właściwości, zalety oraz możliwości stosowania.

Zalety oliwki dla niemowląt

W skład każdej oliwki dla dzieci wchodzą oleje, mogą być one naturalne, mineralne albo też migdałowe, słonecznikowe lub z jojoby. Dodatki, jakie znaleźć można w oliwce to z pewnością aloes, który nawilża oraz zabija bakterie, rumianek oraz wyciąg z nagietka lekarskiego, które łagodzą zaczerwienienia i nawilżają. Barwniki i konserwanty w ogóle nie znajdują się w oliwce dla dzieci. Dlatego też jest ona tak idealna dla najmłodszych dzieci. Głównym zadaniem, jakie spełnia oliwka jest nawilżanie i natłuszczanie młodej i delikatnej skóry dziecka.

oliwki dla dzieciNależy pamiętać, że skóra niemowlaków przez pierwszy miesiąc nie jest naturalnie chroniona, a więc stosowanie oliwki wydaje się być konieczne. Oliwkę zdobyć można w dwóch wariantach. Jest ona albo żelowa albo półpłynna. W razie, gdy dziecko może być na coś uczulone, warto wybrać oliwkę bezzapachową, co może zredukować możliwości pojawienia się wysypki. Oliwki w żelu nakładają się znacznie łatwiej, ponieważ nie ściekają, a więc osoby, które wcześniej nie korzystały z oliwek mogą na początek wybrać tę wersję.

Możliwości stosowania oliwki dla dzieci

Podstawą jest oczywiście natłuszczanie skóry podczas codziennej kąpieli. Można dolać ją do wody, najlepiej podczas wlewania wody do wanienki. Wówczas nie zbierze się w jednym miejscu. Oliwki można także używać po kąpieli, wmasowując ją w ciało dziecka. Oliwkę dla dzieci można również używać do zwalczenia ciemieniuchy. Miejsce nią pokryte należy nasmarować oliwką. Po piętnastu minutach powinno się wyczesać włoski, a następnie umyć główkę szamponem dla dzieci. Jeśli jeden zabieg nie wystarczy, należy powtórzyć go przed następną kąpielą. Oliwka dla dzieci, jak tez każda inna może być stosowana do masażu. Pomoże to pozbyć się kolki, czy też załagodzić rozpłakane niemowlę. Oliwka jest też świetnym środkiem czyszczącym bez wody. Z łatwością możemy usunąć krem, czy też zasypkę w chwili, w której nie mamy dostępu do wody.