Jak każdy dobrze wie minusowe temperatury, liczne opady atmosferyczne w czasie zimowej pory nie mają pozytywnego wpływu na kondycję oraz wygląd naszej skóry. Są to czynniki, które powodują utratę wody, przy czym następuje nadmierne wysuszenie skóry. Jak zatem uniknąć przemrożenia skóry oraz popękanych naczynek, z którymi zmaga się wiele osób zimą? Na te pytania odpowie Wam dzisiejszy wpis, który poświeciłam w trosce o pielęgnacje naszej skóry w niskich temperaturach w czasie zimy. Dowiecie się co w szczególności powinniście chronić, aby zdrowo oraz promiennie wyglądać w zimowym słońcu.  No to do dzieła!

Wybierz kosmetyk do pory roku

Jeśli widzisz, że kosmetyki, których używałaś do pielęgnacji swojego ciała w czasie zimy przestają działać, to znaczy że pora dostosować je do nowej pory roku. Ważnym pielęgnacyjnym produktem w czasie zimy jest dobry, nawilżającym krem do ciała? Co oznacza dobry, nawilżający krem na zimę? Natomiast jest to krem, który zawiera substancję pozwalające utrzymać wodę w skórze. Powinien również koić oraz nawilżać podrażnienia oraz posiadać antyoksydanty czy witaminy, które dodadzą blasku naszej skórze.

Nie zapomnij o ustach

Skóra naszych warg jest najbardziej narażona na wysuszenie. Dzieje się to mianowicie przez brak gruczołów łojowych, zatem jesteśmy zmuszeni do szczególnej pielęgnacji naszych ust zimą. Zaopatrz się w gęsty oraz bardzo nawilżający balsam do ust, który zadba o właściwe nawilżenie oraz pielęgnacje. Warto smarować nasze usta za dnia, jak i w nocy. Ten na dzień powinien zawierać filtr UV, który będzie chronił nas przed promieniami słonecznymi, a balsam przeznaczony na noc pozwoli zregenerować wysuszone struktury skóry.

Zimowy ubiór

Oprócz licznych kosmetyków do nawilżania ciała nie zapominaj o odpowiednim wierzchnim ubiorze na zimniejsze dni. Jeśli będziemy kupować najdroższe kremy oraz balsamy, a sami nie zadbamy o ciepły, chroniący strój przed zimnem, nic po ekskluzywnych kosmetykach. Dla pękających dłoni polecamy ciepłe rękawiczki, które będą chronić przed niską temperaturą. Kurtka zimowa oraz ubiór na cebulkę jest to zatem obowiązkowy zestaw, chroniących nas i naszą skórę przed szkodliwymi wpływami zimnego powietrza.