Powiada się, że oczy są zwierciadłem duszy. To oczywiście stwierdzenie metaforyczne, mające na celu podkreślenie niezwykłej urody oraz pewnej magiczności tej części twarzy. Oczy są najczęściej wskazywane jako główny czynnik decydujący o urodzie. Coś w tym musi być, dlatego warto dbać o to, by prezentowały się jak najlepiej. W sukurs przychodzą nam tutaj najróżniejsze kosmetyki, od cieni do powiek aż po tusze do rzęs. Właśnie, skoro już przy rzęsach jesteśmy – są doskonałym uzupełnieniem dla pięknych oczu. Tutaj możliwości kosmetyczne są jeszcze większe, bowiem w arsenale osób dbających o urodę są nie tylko kosmetyki upiększające, ale nawet sposoby na przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Arsenał ten jest dosyć bogaty i przewiduje naprawdę mnóstwo opcji, ale aby w ogóle zacząć nie potrzeba wiele – wystarczy poduszka do przedłużania rzęs, kilka podstawowych przyborów i już, można zacząć pierwsze ćwiczenia z tym zabiegiem o niesamowicie mocnym potencjale.

Rzęsy doklejane

poduszka do przedłużania rzęs

Najprostszym sposobem na upiększenie rzęs jest doklejenie ich sobie. Wystarczy poduszka do przedłużania rzęs, odpowiednio dobrane sztuczne rzęsy i ktoś, kto zna się na ich aplikowaniu. Zaletami tego sposobu jest to, że jest on stosunkowo szybki i niedrogi. Minusami zaś to, że to rozwiązanie krótkotrwałe (zazwyczaj wystarczające na jedną noc), doklejone rzęsy mają swój ciężar, który jest odczuwalny na powiece i może powodować pewien dyskomfort oraz fakt, że w zależności od warunków zewnętrznych, pasek ze sztucznymi rzęsami może się po prostu odkleić. Nie trzeba chyba mówić, że może wyglądać to nie najlepiej. Jednak jeżeli chodzi o rozwiązanie szybkie, nieinwazyjne i krótkotrwałe, to doklejane rzęsy są bardzo dobrym wyborem.

Rzęsy przedłużane

Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy, że "przedłużane" rzęsy nie są przyklejane bezpośrednio do skóry, ale do samych rzęs. Tak więc osoby w ogóle pozbawione rzęs lub mające w nich sporo łysych miejsc, muszą postawić raczej na standardowe doklejanie, a nie przedłużanie. Przedłużenia rzęs po prostu nie przylegają dobrze do gołej skóry. Z drugiej strony, jeśli ktoś ma większość rzęs, nawet jeśli nie są one ani grube, ani wystarczająco długie - wtedy przedłużanie rzęs to doskonały wybór. Drugą rzeczą do rozważenia jest to, jak wiele czasu potrafi zająć profesjonalny zabieg, od momentu podłożenia poduszki do przedłużania rzęs aż po koniec pracy kosmetyczki. Przedłużanie rzęs trwa od półtorej godziny do nawet dwóch godzin, a w tym czasie klientka musi leżeć nieruchomo z zamkniętymi oczami. Dla kogoś niespokojnego i wysokoenergetycznego byłoby to dość trudne, zwłaszcza, jeżeli osoba wykonująca zabieg ma naturę raczej introwertyczną. Z drugiej strony, wiele innych osób uważa zabieg przedłużania rzęs za kojący i relaksujący. Trzeba to po prostu sprawdzić organoleptycznie. Ponadto przed zdecydowaniem się na zabieg należy wziąć pod uwagę możliwość posiadania zbyt wrażliwych oczu czy alergii na klej.