Duża popularność stopek damskich jest przede wszystkim pochodną uniwersalności ich zastosowań i wygody, jaką oferują. Tego typu skarpetki doskonale wpisują się w wiele różnych stylizacji, bo zwyczajnie nie wystają ponad obrys obuwia. Poza tym ten rodzaj skarpetek występuje w tak dużej różnorodności kolorów, wzorów i typów, że żadna kobieta nie powinna mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem takiej pary stopek, które będą idealnie dopasowane do jej potrzeb. Szukając kolejnej pary stopek, warto jednak pamiętać o kilku szczegółach, które mogą wpłynąć na wygodę ich użytkowania. Na co zwrócić uwagę, kupując tego typu produkt?

Materiał na stopki damskie

stopki damskieW powszechnej opinii najlepszym materiałem na skarpetki jest bawełna. Tkaniny bawełniane są miękkie, elastyczne, przyjemne w dotyku i dobrze chłoną wilgoć, co w przypadku skarpetek jest to szczególnie ważne. Co oczywiste, w skład współczesnych stopek damskich wchodzi nie tylko bawełna, ale także tkaniny syntetyczne, które wpływają na podtrzymanie określonego fasonu, na trwałość skarpetek i wygodę ich użytkowania – elastyczne ściągacze zapobiegają m.in. ciągłemu zsuwaniu się skarpetek ze stóp. Popularnymi dodatkami do bawełny jest poliamid i elastyn. Wybierając nowe stopki damskie, warto zatem wybierać te ich modele, które prócz bawełny posiadają niewielką domieszkę materiałów syntetycznych. Jeśli jednak bawełny w takich skarpetkach jest bardzo mało, a syntetyczne tkaniny stają się dominujące, wtedy nad zakupem skarpetek warto dwa razy się zastanowić. Co prawda skarpetki z mniejszą zawartością bawełny są tańsze, ale zdecydowanie mniej wygodne w użytkowaniu – stopy w takich skarpetkach szybko się pocą, co sprzyja powstawaniu otarć.

Jakie stopki damskie wybrać?

Najlepszym wyborem będą stopki bawełniane z niewielką domieszką tkanin, które odpowiadają za utrzymanie fasonu i trwałość produktu. Wiele takich stopek damskich można znaleźć m.in. w tym miejscu https://www.wola.pl/damskie/stopki/. Poza tym stopki muszą być dopasowane rozmiarem do wielkości Twoich stóp i odpowiadać Ci pod względem wyglądu zewnętrznego – najlepiej zdecydować się na zakup stopek w kilku różnych kolorach, gładkich i we wzorki, dzięki czemu później łatwiej dobrać skarpetki do konkretnej stylizacji.