Masła shea to prawdziwy skarb dany przez naturę – śmiało można tak powiedzieć, kiedy pozna się wszystkie właściwości tego niezwykłego surowca.

Ten produkt uzyskiwany jest z nasion drzewa Butyrospermum parkii, które rośnie na terenie Afryki. Jego owoce mają duże, sięgające 2,5 cm nasiona w kolorze czerwonobrązowym. Po zebraniu odpowiedniej ich ilości wygotowuje się z nich biały tłuszcz – czyli bohatera tego tekstu, masło shea. Na miejscu wykorzystywany jest on jako tłuszcz jadalny, jednak w Europie zdobył sławę przede wszystkim jako produkt pielęgnujący skórę.

Właściwości kosmetyczne masła shea

masło sheaW składzie masła shea znajdziemy kwasy tłuszczowe nasycone i nienasycone, fitosterole, witaminę E i A. Składniki te wpływają bardzo korzystnie na wygląd skóry, nawilżają, odżywiają i nadają jej młody wygląd. Działają one także przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. To jednak nie wszystko, bowiem zaobserwowano, że masło shea chroni również skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVB.

Dlaczego warto sięgnąć po masło shea?

Jeśli wymienione wcześniej właściwości masła nie przekonują kogoś do wypróbowania tego niezwykłego naturalnego kosmetyku, być może przekona go fakt, że masło shea wchłania się wyjątkowo szybko w porównaniu do wielu innych tłustych maseł i olejków. Po wchłonięciu pozostawia ono na skórze ochronny płaszcz, cenny zwłaszcza podczas ostrych mrozów i dni pełnych słońca. Stosując masło shea regularnie szybko zauważymy, że poprawiła się nam elastyczność skóry. Używanie masła shea pomaga również w walce z drobnymi zmarszczkami. To jednak nie wszystko! Masło shea może być również używane do pielęgnacji włosów. Pomaga zwłaszcza włosom wysokoporowatym, przesuszonym od ostrego słońca i używania urządzeń i produktów stylizujących. Można go nakładać na całe włosy lub tylko ochronnie na ich końcówki.

Masło shea spotkamy w składach takich kosmetyków jak balsamy do ciała, ust, odżywki do włosów, mydła, kremy do twarzy i pod oczy, maści na oparzenia, produkty do masażu czy kolorowe pomadki.

Po więcej na temat tych kosmetyków odsyłamy do strony: http://gaj-oliwny.pl/pol_m_Masla-i-woski-roslinne-420.html.