Wczesna wiosna to czas, w którym do szaf ponownie wkładamy ciepłe okrycia, czapki, szaliki i rękawiczki. Już na początku marca nie każdy lubi ubierać się na cebulkę i owijać w kilka warstw materiału. W tym okresie zależy nam na ochronie przed chłodem w poranki i wieczory, oraz na przewiewności i lekkości w ciągu dnia. Idealna kurtka wiosenna jest także odporna na wilgoć i posiada kaptur, ponieważ początki tej pory roku najczęściej wiążą się z opadami. Tego typu kurtki przejściowe męskie sprawdzą się także w chłodne letnie dni oraz na początku jesieni. Warto wybierać je starannie. Dobrze dobrane sprawią, że żadna kobieta nie przejdzie wobec tak ubranego mężczyzny obojętnie.

Jakie są najmodniejsze kurtki przejściowe męskie?

kurtki przejściowe męskie

Co jest szczególnie modne w tym sezonie? Modni mężczyźni nie muszą rezygnować z ulubionych kurtek pikowanych z zeszłych lat, bo te w dalszym ciągu są bardzo pożądane. Lekkie, pikowane kurtki, w odcieniach granatu i czerni są sprawdzonym ubiorem dla mężczyzn, którzy preferują elegancki styl. Nie będą one kontrastować zbytnio ze spodniami na kant czy bardziej oficjalnymi rodzajami dżinsów.

Poza tym, bardzo modne będą także wszelkiego rodzaju kurtki militarne. Nawiązujące do stylu wojskowych kurtek, wykonane ze sztywnego denimu, najczęściej mają odcienie zieleni i khaki. Niektóre nawiązują wręcz do kurtek lotników i ozdobione są różnymi naszywkami.

Oprócz nich wiosną wielu mężczyzn wybiera kurtki bomberki. Lekko sportowy krój wygląda świetnie ze spodniami o krótszych nogawkach i modnymi sneakersami. To jednak nie wszystko, co ma do zaproponowania moda w tym okresie. Popularnością cieszą się także kurtki przejściowe męskie wykonane ze skóry. Skórzane ramoneski i kurtki o prostszym, bardziej klasycznym kroju sprawdzają się do wielu stylizacji i nigdy nie wychodzą z mody. Ich zakup jest więc pewną inwestycją.

Jaką kurtkę powinien wybrać mężczyzna, prowadzący aktywny styl życia?

Mężczyźni, którzy są bardziej aktywni i lubią sportowe kroje, mogą wybierać spośród wielu lekkich kurtek softshell, odpornych na wiatr i deszcz, wyposażonych w kaptury, membrany wodoodporne, odblaski i przede wszystkim – oddychających.