Coraz więcej panien młodych decyduje się na rezygnację ze zwykłego obuwia ślubnego w białym czy kremowym kolorze na rzecz butów kolorowych. Zazwyczaj królują w tym zakresie rozmaite pastelowe barwy, ale zdarzają się również zdecydowane akcenty, np. w barwie czerwieni. Kiedy kolorowe buty będą odpowiednie?

Przede wszystkim istotne jest to, aby cały wizerunek młodej pary był spójny – nie tylko ze sobą, ale również z dekoracjami. Jeśli więc zapadnie decyzja o dekoracjach w konkretnym kolorze, również obuwie ślubne można dopasować do tej właśnie barwy. Może ona mieć małą intensywność, jeśli buty mają stanowić jedynie dodatek, bądź w mocniejszy sposób dopasowywać się do akcentu np. na sukience.

Mężczyźni rzadziej decydują się na kolorowe obuwie ślubne, raczej podążając ogólnie wyznaczonymi drogami, gdzie buty na ślub są czarne bądź ciemnobrązowe. Jeśli jednak mężczyzna jest odważny, a zwariowane pomysły są dla niego codziennością, to kolorowe buty na ślub będą wyglądały świetnie w komplecie z ciemnym garniturem i np. krawatem o tej samej barwie.

Wiele panien młodych zastanawia się poważnie nad wyborem kolorowego obuwia ślubnego, podczas gdy należy zapamiętać jedną kwestię: buty muszą być przede wszystkim wygodne. W przypadku, gdy wybieramy jedną parę na całą noc, warto ją wcześniej rozchodzić, aby nigdzie nie uwierała. Nie ma się też co przejmować nieco innym odcieniem koloru niż barwa przewodnia – przy długich sukienkach buty ślubne są praktycznie niewidoczne przez większość ślubu oraz wesela.