W zasadzie, wybierając bieliznę, kierujemy się przede wszystkim tym, aby była wygodna, ale również przypadła nam do gustu pod względem komfortu. Rzadziej wybierana jest bielizna specjalistyczna, której zadaniem jest wyszczuplenie sylwetki, zadbanie o ładniejszy koloryt nóg czy nawet podkreślenie atutów sylwetki. Okazuje się bowiem, że jej dobór nadal krępuje, a przy tym niejednokrotnie jest dość trudny.

Idealna bielizna wyszczuplająca musi być dobrana według konkretnych, istotnych zasad, dlatego najlepiej jest wybierać ją wraz z doświadczonym ekspedientem w sklepie. Warto też wiedzieć, kiedy ją nosić, bo z uwagi na swoje właściwości nie każda bielizna może być noszona przy każdej okazji, zarówno z uwagi na poczucie stylu, estetykę, jak również i zdrowie konkretnej kobiety.

Dobrana rozmiarem

szczupła kobietaW opinii wielu kobiet bielizna wyszczuplająca musi mocno obejmować sylwetkę, aby ją wyszczuplić. Jest to poniekąd prawda, ale jak i każdy inny rodzaj bielizny, tak i ta posiada odpowiednie rozmiary, które trzeba dobrać, aby była najwygodniejsza. Za ciasna bielizna będzie nie tylko niewygodna, ale również sprawi, że układ krwionośny i limfatyczny będą działać o wiele gorzej, co w efekcie może wywołać podrażnienia, siniaki, ale również problemy ze zrzuceniem nadprogramowych kilogramów.

Najlepsza bez szwów

Najlepiej jest wybierać bieliznę wyszczuplającą ciętą laserowo, a więc nie posiadającą żadnych dodatków szwów. To gwarantuje, że ciało nawet pod naciskiem bielizny nie będzie posiadało potem bolesnych śladów po szwach. Co więcej, daje to gwarancje, że pod obcisłym, cienkim ubraniem bielizna pozostaje praktycznie niewidoczna i nie będzie się w żaden sposób wyróżniać.

Niekoniecznie codziennie

Noszenie bielizny wyszczuplającej codziennie może być błędem, jeśli nie jest to bielizna medyczna, czyli stworzona specjalnie do takiego celu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że obciska ona ciało, a wiec może wywołać niepotrzebne problemy z krążeniem. Co więcej, nie ma działania terapeutycznego – zamiast więc nosić ją dzień i noc, warto zakładać w dowolnych chwilach bieliznę sportową i udać się na dopasowany do naszych potrzeb trening.