Ciąża dla każdej kobiety jest okresem gwałtownych zmian. I to nie tylko w sferze hormonalnej, żywieniowej, ale i odzieżowej. Przyszła mama prędzej czy później będzie musiała stanąć przed koniecznością zmodyfikowania swojej garderoby i dopasowania jej do powiększającego się brzuszka. Na uwagę w tym zakresie zasługują dresowe spodnie ciążowe, które z racji swojej niekwestionowanej wygody, idealnie sprawdzą się zarówno w początkowej, jak i końcowej fazie ciąży. W każdej sytuacji zapewniając ciężarnej najwyższy poziom komfortu i wygody.

Spodnie ciążowe – od kiedy zacząć nosić?

dresowe spodnie ciążowe

W pierwszych tygodniach ciąży z pewnością każda kobieta nie będzie zbytnio odczuwała swojego odmiennego stanu, ponieważ z powodzeniem zmieści się we wszystkie ubrania, jakie dotychczas użytkowała. Jednak wraz z upływem kolejnych tygodni, pasek od spodni będzie stawał się coraz ciaśniejszy. Wówczas konieczność przeorganizowania swojej garderoby będzie absolutną koniecznością. Jeansy, a może dresowe spodnie ciążowe? Współczesny wybór produktów jest naprawdę ogromny. Pozwala zatem idealnie dopasować określony produkt do indywidualnych potrzeb każdej kobiety. A te jak wiadomo – są różne. Niektóre panie będą najlepiej czuły się w ponadczasowych, zwężanych przy nogawce jeansach, inne z kolei oczekiwany poziom komfortu odniosą podczas noszenia legginsów. Nie brakuje również ciężarnych, które w codziennych stylizacjach przede wszystkim stawiają na komfort i wygodę, stąd też obiektem ich zainteresowania pozostają tylko i wyłącznie dresowe spodnie ciążowe. Jak zatem widać, oczekiwania są różne, tak jak różny jest asortyment współczesnych producentów, którzy w jak największym zakresie starają się odzwierciedlić potrzeby przyszłych mam.

Rozmiar

W zdecydowanej większości przypadków, odzież ciążowa jest tak zaprojektowana, aby powiększać się wraz ze zmieniającą się sylwetką kobiety. Dlatego podczas wyboru jeansów czy dresowych spodni ciążowych, powinniśmy wybierać taki rozmiar, jaki był użytkowany przed ciążą. Ich specjalny krój zapewni dużo miejsca na brzuch, nie powodując ucisku czy dyskomfortu.