Chodzenie po piaszczystej plaży w krytym obuwiu nie należy do szczególnych przyjemności. Do wnętrza takich butów szybko dostaną się drobinki piasku, które zmniejszą komfort chodzenia, a w dłuższej perspektywie czasu mogą doprowadzić do bolesnych otarć. Oczywiście nie można zapomnieć także o wygodzie związanej z komfortem cieplnym. W krytych butach latem na plaży będzie nam nieznośnie gorąco. Jakie zatem buty będą najlepszym wyborem, gdy wybieramy się na plażę?

Klasyczne sandały

To podstawowy wybór większości osób, którym zależy na maksymalnej wygodzie podczas wypoczynku w okresie największych letnich upałów. Odkryta konstrukcja takich butów gwarantuje wysoki poziom wentylacji stóp, pozwala również na łatwe i błyskawiczne oczyszczenie podeszwy butów z piasku. Dzięki specjalnym paskom mocującym sandał do stopy, przede wszystkim trzymającym piętę, chodzenie w sandałach po plaży jest naprawdę wygodne. Taki but dobrze trzyma się stopy, co pomaga utrzymać stabilność i jednocześnie dobrze izoluje stopę od podłoża. W ofercie sklepu https://www.obuwie-lizuraj.pl znaleźć można wiele modeli sandałów na lato, które z powodzeniem można wykorzystać w charakterze obuwia typowo plażowego. Niewątpliwą zaletą sandałów jest także fakt, że z tego typu obuwia z równym powodzeniem możemy korzystać na plaży, jak i na nadmorskim deptaku, czy też podczas spacerów po centrach zabytkowych miast. Sandały to po prostu idealne buty na lato.

Japonki i inne obuwie plażowe

Klasyczne japonki posiadają maksymalnie uproszczoną konstrukcję (składają się z podeszwy i wąskich pasków materiału, które przytrzymują podeszwę na stopie), przez co są najlżejszym i najmniej zabudowanym rodzajem obuwia, jakie znajdziemy w ofercie współczesnych sklepów obuwniczych. Dzięki prostej konstrukcji, są to buty, które znakomicie sprawdzają się na plaży. Zapewniają optymalną wentylację stopy, jednocześnie zapewniając wysoki poziom ochrony podeszwą stóp, zabezpieczając je przed nagrzanym piaskiem i ostrymi kamykami lub muszelkami. Wśród obuwia plażowego znajdziemy także buty o grubszej podeszwie gumowej, przeznaczone do stosowania na plażach kamienistych.