Biustonosze do karmienia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo bardzo wiele matek decyduje się karmić swoje dziecko piersią. Używanie zwykłych staników byłoby w takim przypadku bardzo niewygodne. Warto zatem zdecydować się na zakup stanika dostosowanego do potrzeb matki karmiącej. Znajdziemy je w niemal każdym salonie z bielizną. Ich wybór jest na tyle duży, że każda matka znajdzie coś dla siebie. Trzeba jednak wiedzieć, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze stanika dla matki karmiącej.

Odpowiedni rozmiar to podstawa

Jak zaznaczono na wstępie, biustonosze do karmienia znajdziemy w niemal każdym salonie z bielizną. Nie oznacza to jednak, że ich wybór jest łatwy. Niemal każda matka karmiąca, która kupuje taki stanik po raz pierwszy, boryka się z pewnymi trudnościami. Problematyczny może być dobór odpowiedniego rozmiaru. Nie jest tajemnicą, że piersi w okresie ciąży i karmienia stają się większe i pełniejsze. Musimy więc pożegnać się z dotychczasowym rozmiarem stanika, przynajmniej na jakiś czas. Okazuje się, że na poszukiwanie odpowiednich biustonoszy do karmienia najkorzystniej wybrać się między ósmym a dziewiątym miesiącem ciąży. Pomocne może okazać się zmierzenie swojego obwodu w biuście oraz pod nim. Jeżeli jednak nie chcemy samodzielnie wybierać stanika, możemy poprosić o pomoc brafitterkę. Ważne jest to, aby posiadała ona odpowiednią wiedzę i doświadczenie, pozwalające jej na dobór biustonosza do karmienia.

Jak wybrać stanik dla matki karmiącej?O czym jeszcze warto pamiętać?

Dla wielu przedstawicielek płci pięknej istotne jest to, aby biustonosze do karmienia były nie tylko funkcjonalne, ale i atrakcyjne pod względem wizualnym. Na szczęście, w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy naprawdę wiele interesujących propozycji. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak staniki w stonowanych kolorach, takich jak biel, beż czy czerń. Biustonosze w wyrazistych kolorach mogą bowiem przyciągać wzrok, a wielu matkom podczas karmienia zależy przecież na dyskrecji. Ponadto, istotne jest kryterium cenowe. Jeżeli chcemy dobrze wybrać, pomocne może okazać się przejrzenie kilku lub nawet kilkunastu ofert. Wówczas będziemy mogli ocenić, czy dany biustonosz spełnia nasze kryteria, czy też nie. Niska cena nigdy nie powinna przesądzać o zakupie. Najważniejsze jest bowiem to, aby szła ona w parze z jakością. Jeżeli mamy więc jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że mamy do czynienia z biustonoszem wysokiej jakości, prawdopodobnie tak nie jest. Dobrze jest poczytać opinie matek o poszczególnych markach staników. Wówczas istnieje duża szansa na udany zakup.