Posiadasz w swojej szafie ulubione rzeczy, z którymi najprawdopodobniej nigdy się nie rozstaniesz? Czy ich stan świadczy o tym, że nie powinny one ujrzeć światła dziennego oraz są przeznaczone tylko jako ubranie domowe? Z pomocą przychodzę dziś ja, gdzie opowiem Wam, jak przywrócić dawne życie znoszonym lub też zniszczonym, wyblakniętym ubraniom. Nie pozwólmy, aby Twoje ulubione spodnie, pomimo tego, że są podarte, trafiły na śmietnik. Czasem nie warto inwestować w nowe elementy garderoby, gdy jest możliwość naprawienia starych, przy małym wydatku swoich pieniędzy. Nie wiadomo kiedy coś drugi raz wpadnie nam w oko, tak bardzo, że nie będziemy mogli się z nią rozstać na bardzo długo. Uważam, że warto mieć takie rzeczy, z którymi jesteśmy emocjonalnie związani, ponieważ to one najbardziej przekazują nasz charakter oraz sposób bycia.

Wyblaknięta bluzka

Twój ulubiony T-shirt się sprał, a dawny jej kolor odszedł w niepamięć? Jest na to sposób! W sklepach ze środkami czystości lub w punktach z rzeczami dla plastyków, znajdziesz kolorowe farby, które ożywią dawny sprany kolor. Wystarczy, że umieścisz swoją rzecz w wodzie z farbą, która wraz z gotującą wodą nadadzą nowego koloru. Tą czynność powtarzaj, gdy będziesz widzieć, że farba zmywa się z ubrania. Farbki do ubrań nie są drogie, wystarczy przeznaczyć kilkanaście złotych.

Podarty materiał

Tak jak dawniej nasze babcie oraz mamy zaszywały rozdarte spodnie lub bluzki, tak teraz nastała moda na staromodne naszywki! Znajdziesz je nie tylko w sklepach z pasmanterią ale i w prawie każdym sklepie z ubraniami w centrach handlowych. Bardzo modnymi motywami w tym sezonie są naszywane kwiaty, które możesz zakupić również w postaci naszywki.

Stara kurtka

Czy posiadasz starą kurtkę lub płaszcz, który pomimo swojego dobrego stanu po prostu Ci się znudził? Moją propozycją jest dodanie mu kilku elementów ozdobnych, które sprawią, że na nowo pokochasz swoje stare ubrania. Do tego zabiegu polecam wypróbować ćwieki, bardzo modne kuleczki pereł oraz futrzane dodatki, które w sam raz odnajdą się w nadchodzącej tegorocznej zimie.