Popularność kremów BB i CC była w pewnej chwili ogromna. Nie jest to zaskoczeniem, gdy weźmiemy pod uwagę, że idealny krem BB miał działać jak kosmetyk pielęgnacyjny dopasowujący się do naszej skóry oraz podkład w jednym. Niestety, wiele popularnych kremów nazywanych mianem BB nie spełniała tych wszystkich wytycznych, które postawiły przed sobą oryginalne kosmetyki z tej serii.

Z tego powodu wiele kobiet sięgnęło po kosmetyki koreańskie, które z założenia były zgodne z filozofią BB, takie jak te marki Missha. Krem BB w tym przypadku jest jednym z najbardziej polecanych produktów pielęgnacyjnych i służących do nakładania podstawowego makijażu codziennego w jednym. Sprawdźmy, dlatego tak się dzieje i jak działa prawdziwy krem BB.

Czym jest krem BB?

[caption id="attachment_15109" align="alignright" width="300"] Krem BB Missha , źródło: Inspiroshop[/caption]

Przede wszystkim krem BB jest kremem oferującym naturalny wygląd przy jednoczesnym matowaniu niedoskonałości oraz ochronie przeciwsłonecznej. Dużo jak na jeden kosmetyk? Na pewno nie mało, jednakże Missha krem BB w takich warunkach właśnie oferuje, opierając dodatkowo swój produkt w dużej mierze na naturalnych składnikach – ale o tym za chwilę. Krem BB słynie z tego, że pasuje do każdej cery. Ma działać przeciwzmarszczkowo, łagodzić ewentualne problemy z cerą, a przy tym nawilżać tam, gdzie skóra potrzebuje nawilżenia. Stosuje się go zarówno jako podkład czy bazę do makijażu, jak i po prostu krem na dzień, wykończony np. tylko sypkim pudrem.

Co ma w sobie Missha krem BB?

Sprawdźmy, co w ramach swojego kosmetyku oferuje marka Missha. Krem BB z jej logotypem ma w sobie przede wszystkim filtr chroniący przed promieniowaniem UV o 42 stopniu ochrony. To jednak nie wszystko. Ekstrakt z rumianku zawarty w kremie działa przeciwzapalnie i łagodząco na cerę, odbudowując jej komórki oraz przeciwdziałając reakcjom alergicznym. Ceramidy nawilżają cerę i chronią ją przed ponownym odwodnieniem. Kwas hialuronowy utrzymuje ochronę przed bakteriami i tworzy warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Cera staje się bardziej jędrna dzięki gatulinie RC pozyskiwanej z pączków buku. Ostatecznie, ekstrakt z rozmarynu działa przeciwgrzybiczo, a także zapobiega starzeniu się skóry.

Wszystkie te cechy ma przede wszystkim krem BB Missha, czyli oryginalny krem koreański. W polskich odpowiednikach trudno jest obecnie dopatrywać się aż tylu pozytywnych cech, choć oczywiście z czasem może się to zmienić.