Jeszcze jakiś czas temu panowała popularna opinia, że najbardziej uniwersalne są biustonosze o rozmiarze 75B – mówiono, że powinny być odpowiednie dla zdecydowanej większości kobiet. Prawda jest jednak taka, że w większośc przypadków były one albo zbyt niewielkich rozmiarów, albo były zbyt obszerne w obwodzie, albo miały za małe miseczki. Efekt nietrudno przewidzieć – piersi uciekały poza stanik, a biustonosz nie utrzymywał biustu. Stało się jasne, że dla każdej kobiety trzeba znaleźć jej indywidualny rozmiar.

Wyszukanie odpowiedniego stanika nie jest prostą sl-_OdFhFAT6QENVLY1NgkISniS2SlKvImodBPaE3qi4tXj4X0HblRx7pKcgMBxPerTVGjau_w2cYgYUdirPiOt0uoaUS0-SeXL5lh9zKaGVNpsSPStydcD3yKuzMO5dDurQh1EIprawą, ale jest jak najbardziej wykonalne. Oferowane przez producentów bielizny rozmiarówki są już tak rozległe, że absolutnie każda kobieta może w nich znaleźć coś dla siebie. To dobra wiadomość, albowiem odpowiednio dobrany biustonosz wpływa pozytywnie nie tylko na samopoczucie kobiety, ale również na to, jak piersi się prezentują. Dobry biustonosz nie tylko jest wygodny, ale też pomaga podkreślić atuty kobiecego ciała oraz maskuje jego niedoskonałości. No i oczywiście nie zapominajmy o czynniku zdrowotnym – odpowiedni stanik jest niezwykle istotny dla zdrowego biustu, ale nawet dla kręgosłupa.

W porządku, a zatem wiemy, że trzeba mieć jak najlepiej dobrany biustonosz. Jak jednak to zrobić?

  1. Przede wszystkim pamiętaj, że rozmiarówki różnią się miedzy sobą nie bez powodu i to, że Twoje piersi pozornie pasują do dwóch rozmiarów wcale nie musi być prawdą.
  2. Najważniejszą kwestią wyboru biustonosza jest jego wymiar w obwodzie, który musisz dopasować w taki sposob, aby stanik nie uciskał się, nie wisiał zbyt luźno ani też nie przesuwał się po plecach. Sprawdzaj też przez jakiś czas, czy noszenie stanika nie przyprawia Cię o obtarcia czy odciśnięte czerwone paski na skórze. Takie ślady świadczą oczywiście o źle dobranej bieliźnie. Nie wiem, czy wiecie o tym, ale to właśnie obwód biustonosza podtrzymuje piersi, a nie ramiączka.
  3. Dobrze dobrane miseczki powinny przykrywać całą pierś, a fiszbiny mają kończyć się tuż za piersią.