Mówi się, że skóra jest zwierciadłem zdrowia. Wszelkie nieprawidłowości i choroby, prędzej czy później dają się znać właśnie poprzez ujawnienie się na naszej skórze. Oznaki starzenia, nadmierna ilość stresu czy chociażby niewyspanie się - nasza skóra zdradzi to wszystko. Nic więc dziwnego, że tak dużą uwagę przykładamy do tego, by zachować ją w jak najlepszej kondycji, pielęgnując ją na wszystkie możliwe sposoby. Niestety nie każda z metod jest prawidłowa i próbując osiągnąć jak najlepszy efekt robimy rzeczy, które prowadzą do czegoś wprost odwrotnego. Jak poprawnie dbać o skórę twarzy? Tego dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu, zapraszamy!

Chroń się przed słońcem

Zaczynamy od podstawowej ochrony przed słońcem. To właśnie ono odpowiedzialne jest za wszelkiego rodzaju przebarwienia i wysuszenia naszej skóry. Dzieje się to nie bez przyczyny. Słońce wysyła do nas bowiem duże ilości niewidzialnego, a jednak szkodliwego promieniowania UV. Co robić, aby się przed nim ustrzec? Wystarczy regularnie i sumiennie stosować kremy z filtrem, które zabezpieczą nas przed zgubnym działaniem promieni słonecznych. Co ważne, należy pamiętać o ich stosowaniu nawet zimą, gdyż wbrew pozorom wtedy również jesteśmy narażeni na zgubny wpływ promieniowania ultrafioletowego.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy wymaga odpowiednich kosmetyków. Sama woda nie wystarczy, a droga do pięknej i zdrowej skóry prowadzi właśnie przez kosmetyki, czy tego chcemy, czy nie. Jednym z takich kosmetycznych niezbędników jest olejek do twarzy. Stosowanie go zapewni Ci miękką i gładką skórę odporną na działanie wolnych rodników. To wszystko dzięki temu, że olejek do twarzy posiada w swoim składzie wiele niezbędnych skórze nienasyconych kwasów tłuszczowych, składników mineralnych i witamin.

Dopadła Cię opryszczka? Nie wyciskaj!

Jednym z największych błędów (nie tylko nastolatek) jest wyciskanie pojawiających się na skórze wągrów, pryszczy i krostek. Jest to absolutnie niezalecane, gdyż przynosi z reguły więcej szkody niż pożytku. Wyciskając samodzielnie tego typu twory, rozprowadzamy pod palcami bakterie i zanieczyszczenia na zdrowe partie skóry infekując tym samym miejsca, które normalnie obroniłyby się przed stanem zapalnym. Dodatkowo możemy doprowadzić do przerwania ciągłości skóry, co z kolei owocuje znamionami i bliznami, których już tak łatwo się nie pozbędziemy.

To tylko trzy zasady prawidłowej pielęgnacji skóry jednak wiele z was, się do nich nie stosuje. Warto rozpocząć walkę o zdrową i piękną skórę twarzy właśnie od tych trzech małych zasad, by w późniejszym czasie dokonać jeszcze większych, jeszcze korzystniejszych zmian.