Wiosna i lato sprzyjają aktywności sportowej – ładniejsza pogoda, prostsze poruszanie się po różnych nawierzchniach czy po prostu dłuższy dzień to argumenty, które przekonują wszystkich amatorów sportu. Dobrze jest jednak dobrać do swojej aktywności odpowiednie dodatki, które jeszcze uprzyjemnią i podniosą komfort treningów.

Jeśli ładniejsza pogoda skłania nas do aktywności, to powinniśmy zaopatrzyć się we wszystko, co zagwarantuje nam nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo treningów. Zależnie od tego, co trenujemy, w naszej szafie sportowca – czy to zawodowca, czy raczej amatora ćwiczącego rekreacyjnie – powinny znaleźć się najistotniejsze rzeczy, takie jak czapki z daszkiem czy dobrze dobrane obuwie.

stylowe czapki z daszkiem

Dobre buty

Dobre buty są bardzo istotne niezależnie od tego, co trenujemy. Oczywiście, do każdej aktywności sportowej dobre będą inne buty, jednak istotne jest to, aby nie zostawać przy dotychczasowym obuwiu noszonym na zimę. Buty na treningi wiosenne powinny być przede wszystkim lżejsze i nie powinny posiadać już ocieplenia; zamiast niego przyda się wygodna wkładka oraz oddychająca powierzchnia buta.

Wygodna bielizna

Ocieplaną bieliznę, którą nosiliśmy w zimie, możemy odłożyć na dno szafy – czas na bieliznę oddychającą przystosowaną do wyższych temperatur. Noszenie zbyt grubej bielizny będzie przekładało się przede wszystkim na odczuwalny dyskomfort cieplny, a długofalowo może powodować przegrzanie oraz infekcje skóry.

Czapki z daszkiem

Wraz z wychodzącym słońcem niezbędna jest ochrona głowy. Nawet jeśli ćwiczyliśmy regularnie w zimie, to dopiero wiosną i latem, wraz z wyższymi temperaturami, jesteśmy narażeni na udary i przegrzania. Dotychczasową, ciepłą czapkę zakrywającą uszy z powodzeniem zastąpią czapki z daszkiem, który dodatkowo będą chronić również oczy przed promieniami słonecznymi. To także dobry wybór dla wszystkich, którzy w niższych temperaturach wczesnej wiosny udają się w góry – czapki z daszkiem są tam szczególnie potrzebne, tak samo jak podczas wypoczynku nad wodą.