Wszyscy wiemy, jaką funkcję mają pełnić kalosze. To przede wszystkim obuwie na deszcz, błoto i śnieg. Chronią stopy i nogawki spodni przed przemoczeniem. Jeśli dodamy do nich duży parasol lub praktyczną pelerynę to strój na brzydką pogodę mamy gotowy. Dodatkowo można do nich dokupić specjalne polarowe ocieplacze, dzięki którym kalosze zamienią się w zimowe kozaki.

kalosze hunter

Jeżeli chcemy wybrać naprawdę dobry model, to powinniśmy pozbyć się stereotypowego myślenia o tych butach. Wśród wielu osób mówi się o nich "gumiaki", lecz jest to dość pejoratywne i deprecjonujące określenie, choć w pewnym sensie oddające istotę rzeczy. Bo przecież są to buty proste i funkcjonalne, wykonane z gumy lub syntetycznego kauczuku.

Jaka guma?

Guma gumie nie równa. Różne jej rodzaje mają rozmaitą wytrzymałość na warunki atmosferyczne, upływ czasu i temperaturę. Warto zdać sobie sprawę, że są tworzywa, które na kalosze się nie nadają, ze względu na kiepskie parametry wytrzymałości. Jednymi z najbardziej trwałych i odpornych na czynniki zewnętrzne są kalosze Hunter. Zaprojektowane w konwencji angielskiej klasyki, wysokie, z dobrym bieżnikiem, zostały wykonane z najlepszej jakościowo gumy. Jest ona mocna i elastyczna zarazem. Jej sekretem jest wulkanizacja, taka sama, jak w oponach samochodowych, które z racji swojego zastosowania muszą być niezwykle wytrzymałe. Takie kalosze naprawdę ciężko jest uszkodzić, dlatego jedna para wystarczy na całe lata użytkowania, zwłaszcza, że jej ponadczasowy styl nigdy nie wyjdzie z mody. Kupując dobre kalosze warto więc zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane i koniecznie dobrać do niego odpowiedni środek pielęgnujący, który sprawi, że guma pozostanie - w zależności od modelu - błyszcząca lub matowa.

Stylistyka kaloszy

W osiedlowych sklepach i na targowiskach można się natknąć na różne modele, które wykonane zostały w bliżej nieokreślonym stylu. Znajdziemy wśród nich krótkie i wysokie buty, w ciapki, cętki, szkocką kratę i inne wzory. Dominujące kolory to przede wszystkim pstrokacizna. Takie buty wpisują się głównie w wiejską stylistykę. W odróżnieniu od nich, dobre buty jak na przykład kalosze Hunter wyróżniają się klasycznym fasonem i eleganckim designem. Nigdy nie są pstrokate, choć czasem bywają bardzo oryginalne, jak choćby szare w różowym paskiem z tyłu. Dzięki swojej ponadczasowości pasują do rozmaitych stylizacji, zarówno wyszukanych, jak i sportowych.

kalosze hunter

Inne parametry

Wybierając najlepsze kalosze warto zwrócić uwagę także na inne rzeczy, takie jak odporna na zabrudzenia, higieniczna wyściółka, karbowany bieżnik, który zapobiega poślizgnięciu się, elementy ozdobne buta, dostępność ocieplaczy na zimę lub chłodniejszą pogodę, czy wreszcie estetyczne opakowanie. Tańsze modele pozbawione są wyściółki, co sprawia, że po pewnym czasie wnętrze buta nie pachnie zbyt ładnie. Nie mają również bieżnika, przez co na mokrej nawierzchni łatwo o poślizgnięcie. Dlatego mimo wszystko warto wydać trochę więcej i cieszyć się dłużej swoimi kaloszami. A jeśli już zdecydujesz się na zakup, koniecznie sprawdź ofertę na http://www.mivo.pl/firm-pol-1347900469-HUNTER.html