Minęło już upalne lato i nadeszła jesień, która w tym roku jest wyjątkowo urzekająca i łaskawa pod względem temperatury. Jeśli komuś nie udało się zrzucić zbędnych kilogramów zanim nastały wakacje, może zabłysnąć nową sylwetką na balu sylwestrowym, lub doszlifować figurę na kolejne lato (czas zleci naprawdę szybko!).

Na rynku jest dostępnych sporo środków, które mają rzekome działanie odchudzające. Niestety, większość z nich jest nieskuteczna, działa zbyt gwałtownie, odchudza poprzez odwodnienie, a nie faktyczne spalanie tłuszczu, lub wręcz szkodzi zdrowiu nie dając żadnych pozytywnych efektów. Podczas odchudzania należy przede wszystkim pamiętać o prawidłowej, pełno wartościowej diecie i aktywności fizycznej. Warto także wspomóc się naturalnymi środkami, które pomogą nam w walce z nadprogramowymi kilogramami. Jednym z takich produktów jest wyszczuplająca Yerba Mate, która również jest bogatym źródłem witamin i mikroelementów.

Zadowalający, a przede wszystkim trwały efekt odchudzania wymaga nieco czasu. Najważniejsza jest cierpliwość, ponieważ organizm musi mieć czas na „dostrojenie” się do nowych warunków i prawidłowego sposobu odżywiania, a także do naturalnych suplementów, herbaty, preparatów ziołowych, czy Yerba Mate. Wyszczuplająca moc tego typu wspomagaczy tkwi w ich składzie. Najlepiej pod tym względem wypada Yerba Mate, która jest też doskonałym zamiennikiem kawy. Jest bogatym źródłem kofeiny, która dodaje energii niezbędnej do aktywności, pobudza, orzeźwia umysł, a przy tym absolutnie nie szkodzi. Yerba Mate wyszczuplające właściwości zawdzięcza naturalnej kofeinie, która przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ta osobliwa właściwość kofeiny jest udowodniona naukowo, dlatego też kofeina często jest łączona również z kosmetykami na cellulit. Yerba jest bardzo bogata w mikro i makroelementy, a także witaminy, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu i niezwykle sprawną przemianę materii. Jest również pełna antyoksydantów, które znacznie opóźniają procesy starzenia. A zatem, Yerba Mate wyszczupla, ale też pozwala na zachowanie młodzieńczego wyglądu skóry i podnosi ogólną kondycję ciała. Yerba pochodzi z suszu Ostrokrzewu paragwajskiego, który także obniża ciśnienie (kawa zaś je podnosi), wzmacnia serce, cały układ krwionośny, włosy, skórę i paznokcie, reguluje także przemianę wapniową w organizmie, dlatego wzmacnia zęby, które przy restrykcyjnej diecie cierpią najbardziej. Przygotowanie wyszczuplającej Yerba Mate nie jest trudne i wymaga jedynie odpowiedniego sprzętu, który zapewni jej właściwy aromat i pożądane działanie.