Nieprzerwanie od kilku sezonów, w modzie damskiej pojawia się odzież skórzana, która występuje zarówno w formie sukienek, spódniczek, kurtek, spodni, szortów, kończąc na butach czy torebkach. Współcześni projektanci potrafią bardzo umiejętnie wykorzystać galanterię skórzaną i dopasować ją do niemal każdego stylu. To dlatego zarówno miłośniczki romantycznego, klasycznego, rockowego, kowbojskiego, jak i punkowego stylu znajdą coś, co najbardziej przykuje ich uwagę.

Wady...

co to jest galanteria skórzana

Skóra to materiał bardzo luksusowy. Nie trzeba być wprawionym koneserem tych dodatków, aby odróżnić prawdziwą, naturalną od jej sztucznej imitacji, czyli ekoskóry. Aby jednak cieszyć się wysoce jakościową galanterią skórzaną, niestety trzeba wydać dużo pieniędzy na jej zakup, a potem odpowiednio dbać, aby jak najdłużej zachować jej pierwotny wygląd. Ekologiczne odpowiedniki są dużo tańsze, dlatego stanowią chętnie wybieraną propozycję przez przeciętnego odbiorcę. Jednak cena to nie jedyna cecha charakterystyczna tego typu dodatków. Prawdziwa galanteria skórzana (o której więcej przeczytasz tutaj: https://www.skorzana.com/Co-to-jest-galanteria-skorzana-cterms-pol-49.html) emituje specyficzny zapach, który nie wszystkim może przypaść do gustu. Co więcej, musi być odpowiednio pielęgnowana. Pranie w zwykłej pralce, przy użyciu ogólnodostępnych detergentów w ogóle nie wchodzi w rachubę! Szczegółowe informacje na ten temat zawarte są przez producenta na metce. Aby cieszyć się nienagannym wyglądem swojej odzieży skórzanej, koniecznie trzeba się do nich dostosować. W przeciwnym razie jedynym wyjściem z sytuacji będzie poddanie jej specjalistycznemu czyszczeniu, które podobnie jak renowacja, jest zabiegiem bardzo kosztownym. Podczas takim czynnościom, galanteria skórzana poddawana jest czyszczeniu, korekcie kolorytu, nabłyszczaniu oraz nakładaniu pigmentu i impregnacji. Wszystkie prace są nie tylko wykonywane ręcznie, ale przede wszystkim czasochłonne. Stąd ich tak wysoka cena.

... i zalety

Choć odzież skórzana jest droga i wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, stanowi jednak towar luksusowy. Nie bez powodu sięgają po nią celebryci i gwiazdy mody. Posiada bowiem wiele zalet. Zimą chroni przed przegrzaniem, latem z kolei prezentuje się niezwykle szykownie i co ważne – seksownie! A jeśli dodamy do tego fakt, że jest długowieczna i niezwykle praktyczna, wówczas wysoki koszt związany z jej zakupem, całkowicie rekompensuje możliwość użytkowania przez wiele lat. Galanteria skórzana to bowiem przejaw nieszablonowego gustu, indywidualnego stylu oraz dowód majętności.