Nomination to jedna z ciekawszych marek biżuterii, która powoli staje się bardzo popularna na naszym rynku. Łączy ona w sobie różne potrzeby klientów: jednocześnie jest piękna, pasuje do wielu okazji, w tym do noszenia na co dzień, a przy tym, pozwala wyrazić siebie i niesie z sobą pewne przesłanie.

Propozycje marki Nomination to klasyczne produkty ze szlachetnych materiałów, o ciekawie zestawionych barwach i kształtach. Historia marki Nomination zaczęła się w 1980 roku we Florencji, czyli centrum mody i wysokiej jakości rzemieślnictwa. Twórca marki, Paolo Gensini posiadał doświadczenie w pracy ze złotem i innymi metalami, miał też pewną intuicję i artystyczny zmysł, które doprowadziły do rewolucyjnego pomysłu. Paolo stwierdził, że stworzy biżuterię modułową zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w każdym wieku. Tak powstała pierwsza bransoletka Composable, w której złoto łączy się ze szlachetną stalą i pięknymi kamieniami. Bransoletkę można skomponować samodzielnie, wyrażając przez to siebie, lub uczucia do osoby, którą chcemy obdarować.

Nomination

Kolekcja produktów Composable szybko zdobyła ogromną popularność na całym świecie i stała się wizytówką firmy, podobnie jak atrakcyjne połączenia żółtego złota i stali. Wkrótce w ofercie zaczęły pojawiać się także produkty z innych materiałów, a także nowe symbole, dopasowane do każdej okazji i każdej sytuacji. Jak twierdzi właściciel, produkty Nomination mogą być nowym sposobem komunikacji i wyrażania siebie przez litery i symbole zawarte na bransoletkach. Dziś marka oprócz klasycznych i znanych linii wypuszcza na rynek także kolekcje sezonowe, wśród których znajdują się zarówno produkty do noszenia na co dzień, jak i biżuteryjna oprawa do najbardziej doniosłych, najważniejszych chwil w życiu. W Polsce biżuteria Nomination najłatwiej dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Wiele osób przywozi ją też ze swoich wycieczek do Włoch jako najcenniejszą pamiątkę, przypominającą o słonecznych wakacjach na Półwyspie Apenińskim.