Zazwyczaj kobiecie trudno jest znaleźć buty, które pasowałyby na każdą okazję, zarówno eleganckie przyjęcie, jak i spotkanie z przyjaciółmi, randkę czy rozmowy z kontrahentem. I choć baleriny damskie często uznawane są za buty raczej nieoficjalne, to dzięki mnogości modeli można znaleźć również takie, które świetnie sprawdzą się w innych okolicznościach.

Urok balerinek damskich leży przede wszystkim w ich formie. Są niskie, mają co najwyżej niewielki, płaski obcasik, dzięki czemu są bardzo wygodne. Co więcej, można wybrać zarówno modele klasyczne ze skóry, bez żadnych ozdób, jak i bardziej barwne buty z wiązaniami, ozdobione klamrami czy błyszczącymi detalami. Z tego powodu baleriny sprawdzą się w każdej okazji są uwielbiane przez kobiety.

baleriny damskie na sezon 2016

Elegancka forma

Jeszcze niedawno uważano, że baleriny damskie nie sprawdzą się w eleganckich stylizacjach z uwagi na swoją formę – nie mają obcasa, który w stylu biznesowym jest wręcz niezbędny. Tymczasem na dobrą sprawę wystarczy wybrać taki model, który posiada niewielki, delikatny, płaski obcas. Będzie on stukał przy chodzeniu i nieco podnosił oraz poprawiał sylwetkę, a jednocześnie będzie znacznie wygodniejszy niż modele z wysokimi obcasami. Dobrze jest tylko pamiętać, aby takie buty wykończone były w skórze o klasycznym kolorze.

Nutka ekstrawagancji

Dla tych kobiet, które wolą bardziej niestandardowe rozwiązanie, dobrym wyborem mogą być baleriny damskie wykonane z błyszczących materiałów. Tutaj wybierać można zarówno buty z cekinami, jak również imitacją skórki wężowej w lakierowanej formie czy p prostu błyszczącymi dodatkami. Dla odważnych kobiet sprawdzą się także buty błyszczące, w nietypowym, np. różowym kolorze.

Wiosennie i lekko

Zdecydowanie wybór balerinek damskich jest dziś na rynku ogromny i nie brak modeli doskonałych na budzącą się do życia wiosnę czy ciepłe lato. Do eleganckich stylizacji sprawdzą się jednolite, zakryte baleriny w pastelowych odcieniach błękitu czy różu. Na bardziej codzienne sytuacje polecić jednak można baleriny zdobione kwiatowym wzorem, z wycięciami na palce czy specjalnymi wiązaniami, które czynią je jeszcze bardziej nietypowymi.