Podczas gorącego lata, gdzie słońce przepięknie jawi się na naszym niebie, wiele z kobiet decyduje się na urlop na dzikiej plaży, jeziorze, aby zrelaksować się oraz korzystając z promieni słonecznych, dodać sobie ciemniejszego koloru skóry. Sama uwielbiam, gdy słońce przyjemnie praży i witamina D wsiąka w moją skórę ciała. Poza tym ciemniejsza karnacja naszej skóry pozwala optycznie wyszczuplić naszą wakacyjną figurę, przez co czujemy się o wiele pewniej oraz atrakcyjniej. Co więc zrobić, aby ta piękna wakacyjna opalenizna tak szybko nas nie opuściła? W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak zadbać o letnią barwę naszego ciała, aby pozostała z nami jak najdłużej.

Proces podczas opalania

Wiele osób nie stosując kremów ochronnych z filtrami UV uważa, że to najlepszy oraz najszybszy sposób na uzyskanie wakacyjnej opalenizny. Być może jest to bardzo szybki proces opalania, w którym osiągniemy zamierzony efekt opalenizny, za to jednego jestem pewna- ten sposób nie pozwoli utrzymać nam na długo wakacyjnej pamiątki z wakacji. Im dłużej poddajemy swoje ciało na promienie słoneczne, tym opalenizna będzie trwalej utrzymywać się na naszym ciele. Poza tym, niestosowanie środków ochronnych podczas opalania, powoduje, że nasza skóra traci wodę, przez co staje się sucha oraz szorstka. Kluczem do zachowania zdrowej, długotrwałej opalenizny jest zatem dobrze nawodniona oraz nawilżona skóra.

Czas po opalaniu

Ważne, aby opalone miejsca skóry dobrze nawilżyć mleczkiem po opalaniu lub innym kosmetykiem nawilżającym. Skóra będąc długo wystawiona na słońcu, szybko traci wodę i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Kluczem do zachowania opalenizny jest dobrze nawilżona skóra, która pozostanie z nami na długo po okresie wakacyjnym.

Pielęgnacja w domu

Peelingi i jeszcze raz peelingi. Przez wielu uważane, że ścierają opaleniznę, gdzie kompletnie bywa na odwrót. Opalenizna to skóra opalona pod naskórkiem, który usuwając i ścierając za pomocą peelingu, jesteśmy wstanie jeszcze bardziej ją pogłębić. Zrezygnuj jednak z długotrwałych, gorących kąpieli, ponieważ gorąco woda powoduje, że opalenizna szybciej zanika.