Bluza do biegania – sportowa czy z supermarketu?
Dobrej jakości bluza do biegania powinna być przydatna przez cały rok. To trudne, ponieważ na rynku odzieżowym większość egzemplarzy dedykowanych jest albo na zimę, albo na jesień, albo na inną porę roku. Próżno szukać uniwersalnych modeli, za które nie trzeba byłoby przepłacać. Na szczęście branża sportowa wciąż się rozwija, dlatego też znalezienie odpowiednich strojów dla siebie (czy to drogą wysyłkową, czy też stacjonarną) z roku na rok będzie sprawiać coraz mniej problemów.

Czym powinna charakteryzować się dobra bluza do biegania?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależne jest od indywidualnych preferencji biegacza. Jedni mają wyższy próg odczuwalności zimna (czy też gorąca), inni niższy. Dobrej jakości bluza musi być uniwersalna, a o tym decyduje przede wszystkim materiał, z którego zostaje wykonana.

Tkanina syntetyczna czy bawełniana?

Na etapie zakupów każdy zadaje sobie to pytanie. Większość osób twierdzi, że tylko bawełna może zapewnić wysoki komfort podczas treningu. Okazuje się jednak, że wbrew pozorom może okazać się zupełnie inaczej. Odzież termiczna jest szyta tylko z tworzyw sztucznych, która zapewnia utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała poprzez odprowadzanie zgromadzonej wilgoci na zewnątrz.

Bluza do biegania – sportowa czy z sieciówki?

Wybierając bluzę do biegania zdecydowanie lepiej postawić na sportową. Te, które przeznaczone są do użytku codziennego niestety nie będą w stanie spełnić swojej funkcji, ponieważ nie wykazują tak wysokich właściwości ochrony termicznej. Dodatkowo szybko się niszczą, przy niewłaściwym użytkowaniu. Jeśli bluza przeznaczona do biegania zostanie zakupiona w sprawdzonym źródle, czyli na przykład w dobrym sklepie sportowym, to jej nabywca może być pewien, że:

  • będzie sprawdzać się doskonale przez co najmniej kilka sezonów,
  • będzie odporna na spieranie,
  • nie straci swoich właściwości, mimo częstego użytkowania,
  • zapewni wysoki komfort i wygodę ćwiczeń,
  • nie będzie krępowała ruchów,
  • utrzyma prawidłową ciepłotę ciała,
  • nagromadzoną wilgoć odprowadzi na zewnątrz, nie przysparzając uczucia dyskomfortu związanego z potliwością
bluza do biegania

Niezależnie od tego, czy przygoda z joggingiem trwa już od lat, czy też dopiero są to pierwsze kroki biegacza w tej dyscyplinie sportowej, każdy powinien w pierwszej kolejności nabyć odpowiedniej jakości odzież, w tym również bluzę oraz buty, które będą pewnikiem bezpieczeństwa i ochrony przed kontuzjami - typowymi dla tego sportu.