Szpilki – must have każdej modnej kobiety

Szpilki – must have każdej modnej kobiety

Szpilki – must have każdej modnej kobiety

Redakcja CudnaBielizna.pl access_time 2 maja 2018 chat_bubble_outline 0 comments

Szpilki, czyli buty na wysokim obcasie, to taki rodzaj obuwia, które powinno znaleźć się w garderobie każdej podążającej za trendami kobiety. Nie jest to jednak obowiązek – nie każda z Pań posiada predyspozycje do chodzenia w takim obuwiu. Aby móc wygodnie i bezpiecznie chodzić w szpilkach, należy zwracać uwagę na kilka podstawowych elementów.

Wysokość obcasa

szpilkiTo kluczowy aspekt wygodnych szpilek. Wybierając to niezwykle kobiece obuwie, pamiętaj, aby dobrać wysokość obcasa do swojego wzrostu i wagi ciała. Im wyższe szpilki, tym trudniej utrzymać równowagę i zachować elegancki chód, dlatego zwracaj szczególną uwagę na odpowiedni kształt szpilki. Najlepiej wybierać takie, które mają umiejscowiony obcas w centralnym punkcie pod piętą. Dodatkowo, dobrze, jeśli szpilki są szerokie i tworzą elegancki słupek. Jeżeli cierpisz na schorzenia związane ze stopami, kręgosłupem lub stawami, zasięgnij porady fizjoterapeuty, który doradzi Ci jaki kształt obcasa i fason butów będzie dla Ciebie najbezpieczniejszy. Ciąża również nie jest wskazaniem do noszenia obuwia na wysokim obcasie.

Podeszwa

Wybierając szpilki, zwróć uwagę na podeszwę. Ważne, aby była elastyczna i miała możliwość zginania się – najlepiej w najszerszym miejscu naszej stopy. Po wielu godzinach spędzonych w butach na wysokim obcasie, stopy zaczynają puchnąć, a krew ma utrudniony dostęp do palców. Kiedy podeszwy są elastyczne, stopy ruszają się, gwarantując stałe krążenie w każdej części naszych nóg. Przy sztywnych podeszwach, kobiety chodzą na ugiętych nogach, co nie wygląda estetycznie i źle wpływa na kręgosłup. Niezwykle istotnym elementem jest również materiał, z którego wykonane są podeszwy obuwia. Najlepiej, kiedy szpilki wykonane są z wysokiej jakości skóry, gdzie podeszwa zapewnia wygodne poruszanie się i odprowadzanie wilgoci.

Ćwiczenia

Aby bezpiecznie poruszać się w butach na wysokim obcasie, ćwicz swoje stopy. Szpilki wyglądają pięknie, praktycznie na każdej stopie, ale wygodne są wyłącznie wtedy, kiedy umiemy w nich chodzić. Energiczne ruszanie palcami, wbieganie po schodach w miękkim obuwiu czy relaksująca kąpiel po całodziennym noszeniu butów, to istotne ćwiczenia, które zapewnią bezpieczne poruszanie się w szpilkach. Chodząc w obuwiu na wysokim obcasie, kołysz biodrami, odciążając kolana. Dzięki takim zabiegom, Twoje stopy będą bardziej przygotowane na noszenie szpilek. Kiedy tylko masz możliwość, zamieniaj szpilki na płaskie obuwie lub chodź na boso – po piasku, trawie lub niewielkich kamykach.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
content_copyKategoria

Brak komentarzy

comment Brak komentarzy

Jesteś pierwszy, zostaw komentarz

Prześlij odpowiedź

info_outline

Twoje dane są bezpieczne

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowant.

*